Mundurowy Dzień Dziecka 2012r.

Data dodania: 31 maj 2012

W miejscowości Obrowiec odbył się Mundurowy Dzień Dziecka zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, Straż Graniczną z Placówek w Hrubieszowie, Dołhobyczowie, Kryłowie i Horodle, Straż Pożarną i Policję. W przygotowaniach bardzo pomocne były również Harcerki z I Hrubieszowskiej Drużyny Harcerek „Sosna”. Blisko 240 dzieci, wraz ze swoimi opiekunami mogło spędzić miło czas, obejrzeć sprzęt służbowy oraz uczestniczyć w wielu zabawach i konkursach.

W miejscowości Obrowiec, odbył się Mundurowy Dzień Dziecka, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, Straż Graniczną z Placówek w Hrubieszowie, Dołhobyczowie, Kryłowie i Horodle, Straż Pożarną i Policję. W przygotowaniach bardzo pomocne były również harcerki z I Hrubieszowskiej Drużyny Harcerek „Sosna” im. hm. Zdzisławy Kopczyńskiej.

Na początku imprezy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie mł. insp. Adam Gronkiewicz w imieniu wszystkich służb mundurowych, przywitał wszystkich zebranych i życzył udanej zabawy. Następnie dzieci mogły podziwiać zgromadzony na placu sprzęt Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji.

Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała dla najmłodszych wiele zabaw i konkursów, w których wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody. Na miejscu można było również skorzystać z przejażdżki bryczką, zjeść kiełbaskę z ogniska oraz poskakać na trampolinie. Na ten dzień przygotowano również takie atrakcje jak: malowanie twarzy, zabawa na zamku dmuchanym, strzelanie z paintballa. Dzieci dostały również słodycze, specjalne malowanki policyjne oraz długopisy. Mogły również zajadać się watą cukrową.

Na koniec strażacy zaprezentowali pokaz gaszenia ognia, palącego się wraku samochodu. Największą radością dla wszystkich organizatorów tej imprezy był szeroki uśmiech na dziecięcych buziach, który był tutaj najcenniejszy.

EK.

designed by know-line.pl