Muzyczne Pasje -Wystawa Teatru Muzycznego

Data dodania: 04 marzec 2011

#1L[size=18][b]Muzyczne pasje[/b] [/size]

[b]Muzyczne pasje to cykl wystaw fotografii, kostiumów i rekwizytów scenicznych Teatru Muzycznego w Lublinie, którego uroczyste otwarcie odbędzie się 7 marca 2011r [/b]

[b]w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 41. [/b]

Lubelski Teatr Muzyczny prezentuje i promuje we wschodniej Polsce niezwykle ambitny i zróżnicowany repertuar, obejmujący gatunki sceniczne związane z muzyką, śpiewem i tańcem. Bogactwo oper z muzyką, śpiewem i tańcem. Bogactwo oper, operetek, musicali, koncertów, bajek muzycznych i przedstawień baletowych, dbałość o szczegóły inscenizacyjne oraz najwyższy poziom wykonawczy, sprawiają, że Teatr doceniany jest od lat nie tylko w regionie Lubelskim, ale również przez publiczność z całej Polski – wszędzie tam, gdzie ma okazję grywać.

#2LWystawa fotografii oraz rekwizytów i kostiumów scenicznych Teatru przybliża widzom detale, które – zwykle niedostrzegalne – decydują o sugestywności przekazu oraz autentyczności prezentowanych przedstawień. Dostrzegalne na fotografiach gesty, mimika, czy elementy scenograficzne upewniają, że to, co widać na scenie jest wynikiem autentycznych emocji, często niekłamanych przeżyć i przede wszystkim ciężkiej pracy oraz doskonałego warsztatu występujących artystów.

Niniejsza ekspozycje to także ukłon i podziękowanie w stronę – zarówno pracowników technicznych Teatru, krawcowych, plastyków, montażystów dekoracji i oświetleniowców – jak również wspaniałych fotografów, którzy współpracując z Teatrem zżywają się z nim i potrafią uchwycić jego istotę poprzez kompozycję kadru, wyczucie chwili, czy operowanie kolorem. Autorzy zdjęć jak na przykład Emilia Kaczanowska, Michał Torój (www.ambientfoto.pl) czy Janek Drzewiecki, to osoby potrafiące przeżyć daną scenę, a następnie oddać jej cały walor w obrazie jednego momentu.

Polecamy ekspozycje widzom dobrze znającym spektakle prezentowane przez lubelski Teatr Muzyczny, jak i osobom, które jeszcze nie miały okazji zawitać do podziemi budynku przy ulicy Skłodowskiej 5. Mamy nadzieję, że wybór zdjęć z najlepszych niezwykle barwnych sztuk zachęci niezdecydowanych do uczestnictwa w tak innym i nietypowym, jak na obecne czasy obszarze lubelskiego życia kulturalnego.

[u][b]Wystawy te można odwiedzać w:[/b][/u]
1. Centrum Promocji Województwa Lubelskiego 1-11 marca 2011r – wystawa fotografii, kostiumów i rekwizytów scenicznych Teatru Muzycznego w Lublinie.
2. Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galeria Plaza 1-18 kwietnia 2011r – wystawa fotografii.
3. Teatr Muzyczny w Lublinie 1maja – 30 czerwca 2011r – wystawa fotografii, kostiumów i rekwizytów scenicznych Teatru Muzycznego w Lublinie.

Życzymy Państwu miłych wrażeń i zapraszamy!

[i]Magdalena Kolaryspecjalista ds. promocji i sponsoringu.
m.kolary@teatrmuzyczny.eu
Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. M.C. Skłodowskiej 5
20-029 Lublin
www.teatrmuzyczny.eu[/i]

designed by know-line.pl