Muzyczny wrzesień w Warsztatach Kultury w Lublinie

Data dodania: 03 wrzesień 2022

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na wyjątkowe koncerty!
We wrześniu, w Bałaganie przy ulicy Grodzkiej 5a, będzie można usłyszeć różne gatunki muzyczne – od rapu, acid jazzu, poprzez basową elektronikę. Buszkers & Groh, Atomic Simao oraz Junket to artyści, którzy zaprezentują się w Lublinie. Z pewnością nie możecie tego przegapić! 

Dj set Groh & Buszkers – Back To School with U Know Me Records
Buszkers & Groh to doświadczona ekipa, która odpowiada za poczynania niezależnej wytwórni płytowej U Know Me Records. Muzyczne spektrum wytwórni jest bardzo szerokie, więc i w klubie można się spodziewać różnych gatunków – od rapu po basową elektronikę. Jedno jest pewne – nie będzie nudno!

Informacje praktyczne

Kiedy: 2 września 2022, godz. 21.00

Gdzie: Grodzka 5a, Bałagan – patio

Wstęp wolny

Koncerty – Atomic Simao & Junket 

ATOMIC SIMAO – pochodząca z Kijowa formacja to dziś jedna z największych nadziei ukraińskiej sceny offowej. Artyści w przemyślany i ciekawy sposób łączą jazzowe tematy z ekspresją improwizacji, rockowym zacięciem, dynamiką muzyki funky oraz elektronicznym brzmieniem. Gatunki, w których się poruszają to m.in. acid jazz, space rock czy psychedelic. Ich kompozycje i sposób grania przywołują od razu pozytywne skojarzenia z dokonaniami Cinematic Orchestra czy Tortoise, a jeśli porównać tych muzyków do polskich artystów, najbliżej im do stylu Contemporary Noise Sextet. Zespół wraca do nas po siedmiu latach. Wcześniej Atomic Simao mieliśmy już okazję poznać podczas Innych Brzmień 2015. Czeka więc na nas prawdziwa muzyczna wyprawa w świat psychodelicznych, eklektycznych, intensywnych dźwięków. Zapnijcie pasy i przygotujcie się na prawdziwy odlot!

JUNKET to elektroniczny projekt z Ukrainy, który stworzył symbiozę elektronicznego brzmienia i instrumentów na żywo (saksofon, flet). Junket został utworzony spontanicznie podczas pewnej wystawy, kiedy to członkowie Atomic Simao (Georgy Valchuk i Nikolai Shostov) postanowili spróbować czegoś całkowicie nowego. Szczególną cechą tego duetu jest to, że nie grają przygotowanych wcześniej kompozycji, a wszystko jest tworzone w trybie online, bez możliwości edycji. Muzyka Junket to skrzyżowanie brzmień spod znaku break-beat, funk, electro dub, minimal house i drum’n’bass. Zespół wystąpił w Lublinie w 2018 roku, prezentując swoją twórczość podczas koncertu w ramach Strefy Innych Brzmień.

 

Koncerty Atomic Simao & Junket będą towarzyszyć Konferencji Trans-making Culture – City –Change, która odbędzie się 23–24 września 2022 w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie przy ulicy Grodzkiej 7 oraz 5a.

Informacje praktyczne
Kiedy:
24 września (sobota), godz. 19.00
Gdzie:
Bałagan, ul. Grodzka 5a – patio (w przypadku złej pogody – Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala widowiskowa – II piętro)
Wstęp wolny 

designed by know-line.pl