Muzyka ponownie połączy pokolenia mieszkanek i mieszkańców Lublina

Data dodania: 06 czerwiec 2024
Muzyka ponownie połączy pokolenia mieszkanek i mieszkańców Lublina

Mieszkanki i mieszkańcy Lublina będą mieli okazję wziąć udział w kolejnym międzypokoleniowym spotkaniu. Miasto zaprasza na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która zaprezentuje najpiękniejsze utwory przedwojennych artystów. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie.

Serdecznie zachęcam do udziału w kolejnym zaplanowanym przez Miasto koncercie, zorganizowanym z myślą o wszystkich mieszkankach i mieszkańcach Lublina. Tym razem podczas spotkania usłyszymy przeboje przedwojennych artystów warszawskich kabaretów, dancingów czy rewii i poczujemy duch dawnej stolicy. Mam nadzieję, że propozycja przypadnie do gustu zarówno starszym odbiorcom, którzy pamiętają te utwory z czasów młodości, jak i wrażliwej na wyjątkowe teksty młodzieży – mówi Anna Augustyniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Międzypokoleniowy koncert dla mieszkanek i mieszkańców miasta odbędzie się w niedzielę (16 czerwca) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie przy ul. Berylowej 7. W programie wydarzenia zaplanowano, m.in. popularne na początku XX wieku walce, tanga, foxtroty, rumby i slow-foxy oraz piosenki Adama Astona, braci Goldów czy Hanki Ordonówny. Swoje interpretacje niezapomnianych utworów zaprezentuje Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Zespół zadebiutował w 2015 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia i od tego czasu popularyzuje muzykę okresu międzywojennego, sprawiając, że kompozycje sprzed prawie 100 lat są świetnie odbierane przez publiczność w każdym wieku.

Udział w koncercie jest bezpłatny, na wydarzenie obowiązują jednak wejściówki. Odbiór nieodpłatnych zaproszeń będzie możliwy od poniedziałku (10 czerwca) w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 23 (p.107).

 

designed by know-line.pl