Na "Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro" zapraszają MBP Lublin i Teatr Andersena

Data dodania: 02 wrzesień 2013

Sobotnie popołudnie z twórczością Aleksandra Fredry? Czemu nie! Miejska Biblioteka Publiczna oraz Teatr H. CH. Andersena w Lublinie zapraszają do udziału w projekcie publicznego czytania największych polskich dzieł literackich „Narodowe czytanie. Aleksander Fredro”, zainicjowanego przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.

Akcja odbędzie się w dniu 7 września br. o godz. 17.00 w Wirydarzu Klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie (ul. Złota 9, wejście od Teatru Andersena).

Aktorzy ze Szkoły „Qurtyna” odczytają fragmenty komedii Aleksandra Fredry – „Zemsta” oraz „Śluby panieńskie”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 51 przeczytają najpopularniejsze wiersze dla dzieci – „Małpa w kąpieli” oraz „Paweł i Gaweł”. Ponadto wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się ze znanymi i lubianymi utworami Fredry. Na odważnych czekają miłe niespodzianki! Dołącz do nas i wspólnie z nami popularyzuj czytelnictwo.

– W tym roku przypada 220. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, wybitnego polskiego komediopisarza, poety, który w atrakcyjny i zarazem dowcipny sposób potrafił opisać najważniejsze cechy Polaków, nasz narodowy charakter. W związku z tym, chcemy zainteresować mieszkańców Lublina i okolic tą wspaniałą postacią – mówi Piotr Tokarczuk, Dyrektor MPB w Lublinie.

Wszystkie osoby, bez względu na wiek, które chciałyby spędzić ten czas w wyjątkowy sposób, zapraszamy w pierwszą sobotę września, do zmierzenia się z ponadczasowym humorem i bogactwem języka dzieł Aleksandra Fredry. Sprawmy, aby kultura łącząca tradycję z przyszłością stała się okazją do rozmowy i spędzenia ze sobą wolnego czasu.

Partnerem wydarzenia jest Szkoła Wokalno-Aktorska „Qurtyna”.

Serdecznie zapraszamy!

designed by net-line.pl