Na Przełęczy Mgieł| LubLarp 2016

Data dodania: 05 sierpień 2016

Co to jest larp? Larp to przede wszystkim nasze hobby. Gra w larpy polega na wcielaniu się w postaci, podobnie jak w improwizowanym teatrze oraz wspólnym tworzeniu i przeżywaniu opowieści, w której każdy uczestnik ma jakiś cel i rolę do odegrania.

 

Larpy są w Polsce od kilku lat coraz bardziej popularną formą rozrywki. Gromadzą coraz większą liczbę miłośników. Na świecie stanowią także cenioną metodę edukacji pozaformalnej. Są stosowane przez placówki edukacyjne i organizacje pozarządowe, a także firmy i korporacje. W zależności od konstrukcji i przeznaczenia larpy mogą służyć budowaniu grupy, zwiększaniu kompetencji, przekazywaniu wiedzy oraz kształtowaniu postaw.

Udział w larpach to wyjątkowo angażująca rozrywka, ale nie tylko. Przede wszystkim pobudza kreatywne myślenie i inteligencję emocjonalną, wyrabia umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, zwiększa pewność siebie, uczy empatii i radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Wszystko to w atrakcyjnej formie zabawy.

 

 

 

LubLarp 2016 to seria larpów, które odbędą się w Lublinie do końca roku. Zapraszamy Was na dobre i sprawdzone gry od uznanych twórców z całej Polski. Mamy nadzieję, że starzy wyjadacze spotkają się na nich z początkującymi larpowcami. Liczymy na nowe znajomości, wymianę doświadczeń i dalszą popularyzację larpów w Lublinie. Zaczynamy monastyrowym larpem „Na Przełęczy Mgieł” Marcina Słowikowskiego. O kolejnych tytułach będziemy decydować wspólnie, więc koniecznie śledźcie nasz fanpage i grupę na Facebooku!

Na Przełęczy Mgieł

Bardania latem wygląda piękniej niż jakikolwiek inny zakątek Dominium. Zielone górskie łąki porośnięte kwieciem, wysokie szczyty pasma Dervah, na których wciąż leży śnieg i strzeliste wieże Katedry Światła majaczące w oddali. Trzy karoce trzema różnymi drogami przemierzają góry w kierunku Cynazji. Zanim jednak ich pasażerowie dotrą do stolicy elegancji, spotkają się w oddalonym od świata i cywilizacji zakątku nazywanym przez Bardańczyków Przełęczą Mgieł. Ten czas może być brzemienny w skutki nie tylko dla nich, ale i dla całego Dominium.

„Na Przełęczy Mgieł” to larp osadzony w realiach systemu RPG Monastyr. Rzecz dzieje się w małej bardańskiej wiosce. Oś fabularna opiera się na wzajemnych relacjach pomiędzy trzema krajami: Bardanią, Nordią i Cynazją, a co za tym idzie, większą rolę będą odgrywały polityka i dyplomacja.

Gdzie: Fantastyczne Centrum Kultury, ul. Lwowska 12
Kiedy: 6 sierpnia 2016, godz. 12:00
Czas trwania: 4-5 godzin
Liczba graczy: 14 (10 ról męskich i 4 role kobiece)
Sugerowany wiek uczestników: 16+
Zapisy: pod adresem info@lublarp.pl. Prosimy o podanie w treści maila imienia, nazwiska i numeru telefonu kontaktowego.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

designed by net-line.pl