Nabór filmów na VII Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina „Pełny Metraż” / Festiwal Filmów Dobrze Zakręconych

Data dodania: 10 lipiec 2012

Kinoteatr Projekt zaprasza do nadsyłania filmów na VII Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina „Pełny Metraż” oraz na Festiwal Filmów Dobrze Zakręconych

VII Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina „Pełny Metraż”
Kinoteatr Projekt zaprasza wszystkich twórców do nadsyłania filmów na VII Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina „Pełny Metraż”, który odbędzie się w Lublinie, w dniach 21-25. 11. 2012. Festiwal ma charakter konkursu, a nagrodę przyznaje publiczność.

#2c

W dniach 21 – 25 listopada 2012r. odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina „Pełny Metraż”. Jest to jedyny w Polsce Festiwal poświęcony wyłącznie pełnometrażowym filmom fabularnym i dokumentalnym kina autorskiego. Filmy takie są zjawiskiem szczególnym. Od wielu lat ich poziom artystyczny i intelektualny nieustannie się podnosi, stają się one równorzędną konkurencją dla wysokobudżetowych, "dystrybucyjnych" produkcji. Tworzone przez pasjonatów, powstają przede wszystkim z prawdziwej potrzeby wypowiedzi i kreowania kina, w oparciu o oryginalne, własne scenariusze twórców. Dzięki temu stają się autentycznym i ważnym głosem pokoleniowym młodych ludzi. Wierzymy, że filmowy pełny metraż skłania autorów do pełniejszej, przemyślanej wypowiedzi na istotne tematy, Widownię zaś zmusza do prawdziwego skupienia się na myśli i przesłaniu filmów.

Prosimy o nadsyłanie wyłącznie pełnometrażowych filmów fabularnych oraz dokumentalnych na adres:
Kinoteatr Projekt
Centrum Kultury w Lublinie
ul Narutowicza 32
20-016 Lublin
telefon: 081 5360323,
z dopiskiem „Pełny Metraż” do dnia 9. 11. 2012 (obowiązuje termin nadejścia przesyłki).

Regulamin
http://www.kinoteatrprojekt.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=14

Formularz zgłoszeniowy
http://www.kinoteatrprojekt.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13

Zapraszamy także wszystkich którzy chcieliby pomóc w organizacji festiwalu na zasadzie wolontariatu.

#3c

Filmy Dobre Zakręcone 2012
26 – 27 października 2012

Nieprzekraczalny termin zgłaszania polskich filmów upływa 15 października 2012 a filmów zagranicznych 5 października 2012.

Na festiwal przyjmujemy filmy krótkie – do 20′ – fabuły, animacje, dokumenty. Sposób realizacji nie decyduje o przyjęciu na FDZ – jeśli jest to film zrealizowany za pomocą kamery, aparatu fotograficznego, komórki, komputera, kredek, czy czegokolwiek innego ma szansę na festiwalową projekcję. Jest jednak podstawowy warunek: Filmy muszą być dobrze zakręcone!

Regulamin i formularz zgłoszeniowy
http://www.kinoteatrprojekt.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=69

W roku 2008, po kilku latach organizowania pokazów i festiwali filmowych postanowiliśmy przeciwstawić się pewnemu zjawisku: wiele interesujących filmów, ze względu na swą "nietypowość", wychodzenie poza filmowe konwencje (lub próby kreowania nowych) nie przebija się na festiwale, są odrzucane i kończą w szufladach autorów lub na portalach typu YouTube. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że gdy nieliczne spośród nich przedostawały się jednak do festiwalowych konkursów publiczność przyjmowała je ciepło. I tak powstała idea FDZ..

Filmy pokazywane na FDZ to niezależne produkcje, nieszablonowe, na ogół bardziej lub mniej ”szalone”. Jest na tym festiwalu miejsce na eksperyment i zabawę z materią filmową. Na FDZ prace przesyłają autorzy przekształcający swoje oryginalne pomysły w film bez oglądania się na uświęcone prawidła gatunków, budżet i ograniczenia techniczne. Bywa, że nie są ich nawet świadomi.. FDZ to filmy powstałe nie „pod festiwale”, ale szczere, autentyczne i.. zakręcone! Taką mamy również publiczność – poszukującą innych wrażeń niż typowe dla większości festiwali kina offowego.

designed by know-line.pl