Najgroźniejszy lubelski przestępca został zatrzymany we Francji

Data dodania: 05 luty 2016

#1L[b]Rozpoczęta została procedura ekstradycyjna dotycząca sprowadzenia do Polski poszukiwanego Bogumiła K. Mężczyzna, dzięki informacjom przekazanym przez lubelskich policjantów, zatrzymany został we Francji. Był poszukiwany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz udziału w gwałcie zbiorowym. Za poszukiwanym wystawiony był Europejski Nakaz Aresztowania oraz list gończy. Ostatnio 37 latek trafił na listę najbardziej poszukiwanych europejskich przestępców.[/b]

Od dłuższego czasu policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie ściśle współpracowali z Interpolem oraz Europejską Siecią Zespołów Poszukiwań Celowych ( ENFAST). Policjanci przekazywali informacje i ustalenia dotyczące ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości Bogumiła K. – jednego z najgroźniejszych lubelskich przestępców. Efekt tej współpracy to zatrzymanie 37 latka. Na podstawie ustaleń lubelskich policjantów mężczyzna został „namierzony” we Francji. Został zatrzymany przez francuskich mundurowych w Merignac niedaleko Bordeaux. W zatrzymaniu uczestniczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej oraz funkcjonariusze z Krajowej Brygady ds. poszukiwań. 37 latek zatrzymany został na jednej z ulic miasta. Posługiwał się dokumentami wystawionymi na dane inne osoby. Po wszelkich niezbędnych weryfikacjach i sprawdzeniach, rozpoczęta została właśnie procedura ekstradycyjna dotyczącą sprowadzenia poszukiwanego do Polski.

Pomimo upływu lat sprawa poszukiwawcza była priorytetowa dla lubelskich policjantów. Od samego początku wiedzieliśmy, że mężczyzna przebywa poza granicami kraju, gdzie posługuje się innymi danymi osobowymi. Nasze ustalenia wskazywały na to, że początkowo przebywał w Wielkiej Brytanii i Holandii. Ostatnie informacje doprowadziły nas do okolic francuskiego Bordeaux.

#2LBogumił K. poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym. Ostatnio trafił na listę najbardziej poszukiwanych europejskich przestępców, osób podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy. Lista została opublikowana na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez Europejską Sieć Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST), w skład, której wchodzą funkcjonariusze Policji z 28 krajów Unii Europejskiej, wyspecjalizowani w zatrzymaniach osób ukrywających się przed organami ścigania.

Bogumił K. odpowie za przestępstwa, których dopuścił się przed laty. Ma na swoim koncie pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz udziału w gwałcie zbiorowym.

Do pierwszego z przestępstw doszło pod koniec września 2004 r. Bogumiła K. pobił 23 letniego kuzyna. Skutki tego zdarzenia okazały się tragiczne, ofiara zmarła po 11 dniach od pobicia. Niespełna miesiąc później w jednym z mieszkań w Lublinie przy ul. Lipowej doszło do pobicia i zbiorowego gwałtu na 22 letniej kobiecie. Policjanci ustalili, że ustaliła, że w zdarzeniu uczestniczył także właściciel mieszkania, czyli Bogumił K. Przestępcy nie udało się wówczas zatrzymać.

designed by know-line.pl