Najlepsze z Najgorszych: "Mózg, który nie może umrzeć"

Data dodania: 16 grudzień 2016

"Zdjęcie

 

Przegląd kina klasy B – Najlepsze z Najgorszych prezentują:

"MÓZG, KTÓRY NIE MOŻE UMRZEĆ"

Szalony naukowiec znowu w natarciu.

Przywracanie do życia zmarłych fascynuje twórców kina klasy B nie od dziś. Tym razem mamy do czynienia z chirurgiem, który skrycie zajmuje się przeszczepianiem ludzkich narządów. A gdy jego żona ulega tragicznemu wypadkowi samochodowemu i zostaje po niej tylko głowa, łatwo domyślić się na jaki upiorny pomysł wpadnie nasz bohater. Gdy lekarz poszukuje idealnego ciała do transplantacji dla swojej ukochanej, na jaw wychodzi jego kolejna mroczna i niebezpieczna tajemnica.

Film przywodzi na myśl „Re-animatora”, "Frankenhooker" w wersji ligh lub klasycznie "Frankensteina" a gra aktorska, scenariusz i nuta kiczu sprawiają, że film ogląda się bardzo dobrze!

Joseph Green
horror, s-f / USA / 1962
1h 22 min

BILETY: 5 zł
Do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie lub telefonicznie.
Kasa czynna: poniedziałek-piątek, godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniami
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

O NAJLEPSZYCH Z NAJGORSZYCH:
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

designed by net-line.pl