Najlepsze z najgorszych vol. 1 – Przegląd filmów klasy B

Data dodania: 08 czerwiec 2015

[b]Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Entuzjazmem twórców kina klasy B udziela się także widzom. Podczas przeglądu w Wirydarzu Centrum Kultury zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.
Na wszystkie projekcie wstęp wolny![/b]

[color=blue]9.06, godz. 21:30:Plan dziewięć z kosmosu, reżyseria: Edward D. Wood[/color]
od lat 16
Ziemianie są o krok od wynalezienia bomby solarnej, wyjątkowo groźnej broni, która może zniszczyć Słońce i w konsekwencji cały wszechświat. Zaniepokojeni tym faktem kosmici podejmują próbę kontaktu z rządem USA.

[color=blue]10.06, godz. 21:30: Szybciej, koteczku! Zabij! Zabij!, reżyseria: Russ Meyer[/color]
od lat 16
Erotyzm, przemoc, szybkie samochody oraz gang zwyrodniałych, pięknych tancerek go-go, które ścigając się autami po pustynnych bezdrożach znęcają się nad napotkanymi ludźmi. Niskobudżetowy, klasyczny obraz kina eksploatacji utrzymany w konwencji kamp.

[color=blue]11.06, godz. 21:30: Mordercze klowny z kosmosu, reżyseria: Stephen Chiodo[/color]
od lat 16
Sielankowy klimat małego miasteczka przerywają tajemnicze klowny, które terroryzują i porywają mieszkańców. Pełen absurdalnych dialogów i sytuacji, zabawny pastisz amerykańskich monster movies osadzony w klimacie lat 80-tych.

designed by net-line.pl