Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO w Lublinie!

Data dodania: 01 wrzesień 2015

[b]7 tirów klocków i sprzętu, 1000 m2 powierzchni, fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego i Fun Park – strefa zabawy klockami to wszystko już od 10 września w Lublinie.[/b]

Nadchodząca jesień nie musi być ponura. Spędź ją w beztroskim i zawsze kolorowym świecie zbudowanym z klocków Lego. To będzie gratka nie tyko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Od 10 września do 27 października w Outlet Center Lublin przy ul. Mełgiewskiej 16D można podziwiać Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego. Cała ekspozycja składać się będzie z kilku milionów klocków i zajmować 1000 metrów kwadratowych.

[b]Zabawa i edukacja[/b]
Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty ukazują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Takie zestawienie pozwala nie tylko najmłodszym zwiedzającym na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii,
czy architektury.

[u]Zobacz największego na świecie Titanica
składającego się z 500.000 klocków[/u]

#1C

[b]Najwspanialsze budowle[/b]
Prezentowana ekspozycja stale się powiększa, cały czas projektujemy i tworzymy z klocków nowe budowle. Atrakcje, które czekają w Lublinie to m.in.:

[b]Titanic[/b]
Zbudowana z pół miliona klocków w skali 1:25 budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

[b]Interaktywna Mapa Europy[/b]
Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także europejskie księstwa. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

[b]Instrumenty muzyczne[/b]
Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

[b]Makiety „Stan wojenny”[/b]
Pierwsza makieta obnaża codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu. Całość w scenerii typowej dla tych czasów – zobaczymy sklep Pewex, bar mleczny i supersam, a na ulicach maluchy, syreny oraz duże fiaty. Druga natomiast przedstawia miasto nocą, gdy po ogłoszeniu przez generała Jaruzelskiego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego na ulice wyjechały czołgi i wozy opancerzone oraz wprowadzona była godzina milicyjna.

[b]To trzeba zobaczyć[/b]
Niezapomniane wrażenia zapewnią wykonane z klocków Lego makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami szybkich kolei europejskich: Pendolino, ICE, TGV, podróżujące pomiędzy dworcami centralnymi Warszawy, Berlina i Paryża. Hitem wystawy jest replika Pałacu Kultury. Pojawi się sporo budowli unikatowych, takich jak mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen, Super Star Destroyer czy Opera w Sydney. Wyjątkowym dodatkiem są także eksponaty autorskie, m.in. makieta „Atak Hord” na której znajduje się około 3500 minifigur czy kompleks starożytnego FORUM ROMANUM. Ciekawość zwiedzających niewątpliwie zwrócą makiety prezentujące lądowanie człowieka na księżycu oraz historyczny moment zburzenia muru berlińskiego.
Na wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawia się bowiem seria zaprogramowanych robotów, które reagują np. na ruch oraz seria LEGO Technic.

[b]Strefa zabawy[/b]
W Lublinie organizator wystawy stworzył miejsce do zabaw klockami Lego dla dzieci w każdym wieku. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajduje się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej.

[i]Budowanie z klocków jest obecnie dla wielu osób jedną z najbardziej popularnych form rozrywki. Klocki cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone. Ograniczenia te występują jedynie w warunkach domowych, gdzie ilość miejsca, czas i finanse nie pozwalają tworzyć budowli na wielką skalę. Główną ideą powstania wystawy jest chęć stworzenia budowli o formie i wielkości niewystępującej w codziennych warunkach. Wystawa stworzy dla rzeszy fanów Lego niepowtarzalną okazję do puszczenia wodzy fantazji[/i] – tłumaczy Rafał Szymański, organizator wystawy.

[u]Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka. Tym samym w trakcie wystawy promowane będą treści dotyczące bieżącej akcji Rzecznika Praw Dziecka.[/u]

[b]Bilety[/b]

[b]Wystawa zostanie otwarta 10 września.[/b] Zapraszamy codziennie w godzinach 10.00-21.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletu można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

[b]Ceny biletów:[/b]
[b]Poniedziałek-piątek:[/b]

BILET PORANNY 10:00 – 16:00 12 zł / osoba;
BILET POPOŁUDNIOWY 16:00 – 19:30 15 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 12 zł/osoba;
BILET WIECZORNY 19:30 – 21:00 9 zł / osoba;

[b]Sobota:[/b]
BILET WEEKENDOWY 10:00 – 21:00 15 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 12 zł/osoba;
Niedziela:
BILET WEEKENDOWY 10:00 – 20:00 15 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 12zł /osoba;

[b]Dzieci do wzrostu 95 cm wejście bezpłatne.[/b]

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)
Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe wyłącznie od poniedziałku
do piątku. Grupom zorganizowanym sugerujemy wejście w godz. 10:00 – 16:00.
Minimum 10 osób – 10 zł / osoba
Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.
Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

#2C
#3C
#4C

designed by net-line.pl