Nałęczów: W rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

Data dodania: 24 kwiecień 2015

[b]27 kwietnia minie rok od kanonizacji Jana Pawła II. Z tej okazji w sobotę 25 kwietnia w Nałęczowie odbędzie się widowisko zatytułowane "Święci nie przemijają". O 20.00 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury wystąpią Grupa Teatralna z Liceum Ogólnokształcącego i zespół muzyczny "Pokolenie JP II" ze Starego Sącza.[/b]

Główną inspiracją dla młodych artystów, których opiekunami są nauczyciel LO w Starym Sączu Mieczysław Zagórowski i ksiądz Henryk Homoncik, jest osoba Jana Pawła II, jego życie i przesłania dla świata, w tym szczególnie dla młodzieży.

Obydwie grupy biorą udział w wielu uroczystościach państwowych i religijnych, a na co dzień współpracują z Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania, przygotowując oprawy poetycko-muzyczne uroczystości odbywających się przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Młodzi artyści występowali również w wielu innych miastach Polski, a także w Rzymie, Asyżu, Irlandii i w Paryżu.

"Pokolenie JP II" ma na swoim koncie także pierwsze miejsce w prestiżowym konkursu "Moje spotkania z Ojcem Św. Janem Pawłem II", organizowanym przez Województwo Małopolskie pod patronatem metropolity krakowskiego i wieloletniego sekretarza Papieża Polaka, księdza kardynała Stanisława Dziwisza.

(Ias24.eu)

designed by know-line.pl