Niedziela z piosenką w Czarnym Tulipanie

Data dodania: 06 grudzień 2011

Zapraszamy 11 grudnia (niedziela) o godz. 19:00
na koncert Ani Michałowskiej z zespołem w ramach cyklu Niedziela z Piosenką.
bilety 15 zł

Ania Michałowska śpiew
Jakub Kotynia gitary
Michał Iwanek piano
Bartek Raban gitara basowa, kontrabas

Koncert przybliży lubelskiej publiczności twórczość Dianne Reeves, której utwory balansują na granicy jazzu, soulu i ambitnego popu. Podczas występu będzie można również usłyszeć Anię we własnych interpretacjach standardów jazzowych oraz kompozycji takich artystów jak Yolanda Adams, Patti Anderson czy Esperanza Spalding.

Anna Michałowska, urodzona w 1983 roku w Lublinie, jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS i Szkoły Muzycznej II stopnia (3 lata śpiewu klasycznego). Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach wokalnych m.in. Speach Level Singing i Gospel, a także zasiadała w jury ogólnopolskich konkursów wokalnych. Na co dzień, jako pedagog na Wydziale Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie oraz wrocławskiego Studia Artystycznego „Syjud” zaraża młodych wokalistów swoją muzyczną pasją.

Ania jest laureatką nagród i wyróżnień np. Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w 1999 r. We wrześniu 2007 r. brała udział w prestiżowych międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Do jej osiągnięć zaliczyć można również wydanie albumu „Inspiracje” nagranego wspólnie z zespołem Jazz Duo & Friends w 2007 r. Ania od lat koncertuje (m.in. Jazz na Rynku (Lublin 2010), Zaduszki Jazzowe (Lublin 2007, 2008 i 2009), X Hades Jazz Festival (Lublin) czy IX Świdnik Jazz Festival) a każdy jej występ jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. Jej intrygujący głos i szeroki wachlarz możliwości pamięta zapewne publiczność licznie gromadząca się na jej występach w Akwarela Cafe i Czarnym Tulipanie w Lublinie.

To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki – od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne.

Na kierunek wokalnego rozwoju Ani ogromny wpływ miało umiłowanie kunsztu wokalnego m.in., Yolandy Adams, Dianne Reeves, Al.’a Jarreau, Nnenny Frelon, Bobby’ ego Mcferrin’a czy Ewy Urygi. Jak podkreśla sama wokalistka w muzyce, którą proponuje odbijają się echem inspiracje Take 6, Fred’em Hammond’em, Kirk’iem Franklin’em, Smokie Norful, Herbie Hanckock’iem i Chick;iem Corea.

O Ani Michałowskiej można by pisać wiele – jedno jest jednak pewne – ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem.
Dla wszystkich uczestników koncertu Czarny Tulipan udziela 20% rabatu na wszystkie wina włoskie.

designed by know-line.pl