Niedzielny poranek filmowy

Data dodania: 24 lipiec 2012

Galeria Labirynt zaprasza na:
Niedzielny poranek filmowy
29.07.2012, godz. 12.00 – 13.00
Galeria Labirynt, ul. Grodzka 5a, Lublin

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca pokazujemy filmy, które stanowią alternatywę dla współczesnych bajek telewizyjnych. Projekcje oprócz tego, że pozwalają maluchom i ich opiekunom dobrze się bawić, mają też wymiar edukacyjny. Są okazją do poznania historii polskiej animacji i rozmaitych technik jej tworzenia. Pokazy obejmują nie tylko filmy archiwalne, ale także najnowsze dzieła, nagradzane na światowych festiwalach filmowych.

Na najbliższym spotkaniu dzieci poznają historię małego, pluszowego pieska, który wyruszył na podbój dziecięcego pokoju, zajrzą do świata skórzanego guzika, nieakceptowanego przez guziki plastikowe, i przekonają się, czy złote jabłko pomoże osiołkowi zdobyć serce królewny. Mali widzowie obejrzą również ekranizację bajki Hansa Christiana Andersena „Len” – piękny, poetycki i niezwykle subtelny obraz filmowy o radości poznawania świata i siebie samego.

#2c

W programie lipcowego poranka są animacje obiektów i lalek, rysunkowe oraz malarskie: „Królewna i osiołek” oraz „Guzik” Teresy Badzian, „Przygoda w paski” oraz „Ostatnie zero” Aliny Maliszewskiej, „Piesek w kratkę” Zofii Ołdak, a także „Len” Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz.
Zapraszamy dzieci (bez ograniczeń wiekowych) wraz z opiekunami.

Wstęp wolny

designed by know-line.pl