Niedzielny Spacer z Przewodnikiem oraz Graj w zielone w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Data dodania: 03 czerwiec 2016

W najbliższą niedzielę (5 czerwca) w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędą się dwie ciekawe inicjatywy.

Pierwsza z nich – to Niedzielny Spacer z Przewodnikiem pt. „Roślinne kobierce, poduchy, dywany”.

Różnorodność roślin kobiercowych i zadarniających pozwala wybrać z nich takie, które możemy posadzić w miejscach nasłonecznionych i takie, które będą dobrze rosły w głębokim cieniu. Ich cechy plastyczne to m.in.: wyrównany wzrost, poduszkowy pokrój czy dekoracyjność ulistnienia. Zestawione z ogromną trwałością, dają szerokie możliwości zastosowania w każdym ogrodzie. Warto poznać gatunki, które mogą zastąpić trawnik lub stworzyć barwne dywany.

Przewodnik – mgr inż. Krystyna Rysiak będzie czekała na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu od strony ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru: godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w wydarzeniu równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS – nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.
Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej: www.garden.umcs.pl

Również 5 czerwca, w godz. 11.00-15.00, zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy: „Graj w zielone”. Tego dnia studenci z Koła Naukowego Pedagogów i Animatorów Zabawy zadbają o rozrywkę dla naszych gości. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w wyścigach i zajęciach sprawnościowych, a także podjąć wyzwanie przy rozwiązywaniu „zielonych” zagadek. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli atrakcje m.in. z wykorzystaniem chusty Klanzy, tańce animacyjne oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Wszystko to w otoczeniu baniek mydlanych oraz zielonego, czerwcowego Ogrodu.

Zapraszamy całe rodziny od godz. 11.00 na teren Ogrodu w pobliżu wejścia przy ul. Willowej. Udział w wydarzeniu równy jest cenie biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego UMCS. Dzieci do lat 7 – wstęp wolny.
 

designed by net-line.pl