Nietypowa majówka w Kozłówce: Stu akordeonistów na 100 lecie Niepodległej

Data dodania: 29 kwiecień 2018

Dość nietypowo zapowiada się tegoroczny III Ogólnopolski Zlot Akordeonistów, który w dniach 2- 3 maja odbywać się będzie na terenie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Chcemy, żeby na scenie wystąpiło 100 akordeonistów z okazji 100 lecie Niepodległości – zapowiadają organizatorzy.

To już III Ogólnopolski Zlot Akordeonistów, który odbędzie się w powiecie lubartowskim. Z roku na rok mamy coraz więcej uczestników – mówi Jacek Bednarski, który koordynuje to wydarzenie. W tym roku chcemy aby 100 akordeonistów zagrało w okazji 100-lecia Niepodległości wspólnie Marsz Pierwszej Brygady. Cały czas czekamy na zgłoszenia – dodaje.

Kto może wziąć udział w III Zlocie Akordeonistów? Nie mamy tutaj żadnych ograniczeń – mówią organizatorzy. Do tej pory na scenie występowali wirtuozi tego instrumentu, ale też amatorzy, którzy swoją przygodę rozpoczęli niedawno. Udział potwierdził nam np. Michał Sawicki z Łomży, który z akordeonem nie rozstaje się od wielu lat. Każdy kto chce się jeszcze zgłosić może to zrobić pod numerem telefonu 665 021 425.

Organizatorzy planują też przygotować wystawę różnych akordeonów z kolekcji jednego z mieszkańców Lubartowa, który posiada ich aż sto. Ze względów technicznych zaprezentowane ma zostać trzydzieści najciekawszych egzeplarzy.

Współorganizatorami tegorocznego III Ogólnopolskiego Zlotu Akordeonistów jest Stowarzyszenie Sasiedzi, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Powiat Lubartowski, Laboratorium Turystyki. Patronat medialny sprawuje Przegląd Lubartowski. Imprezę objął patronatem honorowym, Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski oraz Starosta Lubartowski – Fryderyk Puła.

designed by net-line.pl