Niewybuch znaleziony w Żmudzi

Data dodania: 05 listopad 2015

[b]Dzisiaj rano podczas prac porządkowych na terenie jednej z posesji w Żmudzi znaleziony został niewybuch. Policjanci z miejscowego komisariatu zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało był to pochodzący z czasów II wojny światowej pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze przypominają o ostrożności w przypadku tego typu znalezisk.[/b]

Dzisiaj rano dyżurny chełmskiej komendy został poinformowany o znalezieniu niewybuchu w miejscowości Żmudź. Jak się okazało jeden z mieszkańców porządkował teren swojej posesji. Podczas usuwania chaszczy natknął się na to niebezpieczne znalezisko. Policjanci z komisariatu zabezpieczali ten teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zabrał niewybuch do zniszczenia na poligonie. Był to pochodzący z okresu II wojny światowej pocisk artyleryjski.

Jest to już kolejne tego typu znalezisko na terenie powiatu chełmskiego. Osoby które się na nie natkną muszą pamiętać, że pod żadnym pozorem nie należy przedmiotów takich podnosić, przemieszczać, odkopywać czy też manipulować przy nich. O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

E.C.

designed by net-line.pl