Nowa kreatywna przestrzeń w dzielnicy Dziesiąta

Data dodania: 07 czerwiec 2023
Nowa kreatywna przestrzeń w dzielnicy Dziesiąta

6 czerwca oficjalnie otwarto nowa miejska instytucja kultury – Pracownie Kultury Dziesiąta, w której znajdą się trzy przestrzenie warsztatowe: animacyjna, multimedialna oraz plastyczna. Placówka powstała po gruntownym remoncie i adaptacji lokalu w pawilonie przy ul. Herberta 14. To już trzecia filia Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”.

Świętujący w tym roku 65-lecie Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, po dzielnicach Tatary i Kośminek rozszerza działalność na kolejną, czwartą dzielnicę Lublina – Dziesiąta. To spełnienie obietnicy danej mieszkańcom i mieszkankom oraz odpowiedź na ich potrzeby. To także realizacja przyjętej przez nas polityki zmierzającej do zapewnienia bliskiego dostępu do oferty kulturalnej w każdej części miasta. W Lublinie działa 11 miejskich instytucji kultury, które prowadzą różnorodną działalność skierowaną do wszystkich odbiorców, w tym osób z niepełnosprawnościami. Razem ze swoimi oddziałami i filiami działają w ponad 60 punktach w mieście. Dzisiaj otwieramy nowe miejsce na kulturalnej mapie Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Zrealizowana w 2022 roku inwestycja zakładała zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń w pawilonie handlowo-usługowym przy ul. Herberta 14, który został przystosowany do pełnienia nowej funkcji: DDK „Bronowice” – Pracownie Kultury Dziesiąta. W powstałej filii realizowane będą działania dla wszystkich grup wiekowych w ramach zajęć stałych, warsztatów i wydarzeń cyklicznych. Zajęcia odbywać się będą w trzech pracowniach tematycznych: animacyjnej, multimedialnej i plastycznej. Poza zajęciami i warsztatami w domu kultury nowa instytucja będzie organizować wydarzenia artystyczne, wystawy i pikniki na terenach zielonych dzielnicy.

Pracownie Kultury Dziesiąta będą miejscem, w którym wszyscy mieszkańcy i mieszkanki znajdą coś dla siebie. Podobnie jak w innych siedzibach domu kultury, w najnowszej filii realizowane będą działania dla wszystkich grup wiekowych w ramach zajęć stałych, warsztatów oraz wydarzeń cyklicznych. Ta kreatywna przestrzeń będzie miejscem otwartym na pomysły i propozycje wszystkich odbiorców. Z oferty zajęć w nowoczesnych pracowniach skorzystają zarówno dzieci, młodzież, jak też dorośli i seniorzy – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Przebudowa lokalu przy ul. Herberta 14 na filię DDK „Bronowice” to koszt blisko 880 tys. zł. Z kolei na meble i nowe wyposażenie dla trzech pracowni przeznaczono 150 tys. zł.

designed by net-line.pl