O 90-leciu ZUS na WSEI

Data dodania: 15 maj 2024
O 90-leciu ZUS na WSEI

90 lat kończy w tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z tej okazji w Lubelskiej Akademii WSEI odbędzie się w ten weekend konferencja i wystawa o polskiej historii ubezpieczeń społecznych.

18 maja (w sobotę) przedstawiciele ZUS opowiedzą uczestnikom konferencji o tym, jak zmieniał się system ubezpieczeń społecznych na polskich ziemiach od czasu powstania Zakładu w 1934 roku. Będzie też mowa o współczesności: emeryturze i elektronicznych usługach ubezpieczyciela. Początek konferencji o godzinie 12.00. Wydarzenie odbędzie się w auli E na trzecim piętrze w budynku akademii (ul. Projektowa 4). W trakcie konferencji przed aulą będzie można założyć konto w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i dowiedzieć się, w czym może ono pomóc na co dzień.

A już teraz w holu głównego budynku uczelni na parterze można oglądać wystawę o historii ubezpieczeń społecznych w Polsce. Do stworzenia ekspozycji ZUS wykorzystał zdjęcia i dokumenty ze swojego archiwum, prywatnych zbiorów pracowników, archiwów instytucji kulturalnych i zasobów państwowych. Wystawa będzie dostępna w Lubelskiej Akademii WSEI do niedzieli, 19 maja. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

designed by know-line.pl