"O czym myśli design?!" – warsztaty w ramach projektu Lub Design! Warsztaty kreatywności

Data dodania: 11 czerwiec 2012

"O czym myśli design?!”
Warsztaty z Design Thinking

Wyobraź sobie ludzi, którzy pracując w zespole pasjonatów, angażują swoje pasje, aby zmieniać na lepsze życie ludzi oraz ich otoczenie, społeczeństwo i biznes, usługi i produkty. Przy tym świetnie się bawią i rozwijają swoje możliwości w najróżniejszych dziedzinach. Efekty ich pracy są wykorzystywane w największych koncernach i organizacjach, dlatego zarabiają uczciwe pieniądze. Co więcej, sam proces tworzenia rozprzestrzenia się i rozpala w ludziach innowacyjne podejście do rzeczywistości. A to dopiero początek epidemii kreatywności, która jest potężnym reaktorem atomowym w sercu człowieka. Motorem tego jest Design Thinking – Myślenie Projektowe.

Na warsztatach popatrzymy na projektowanie z najszerszej możliwej perspektywy. Przekonamy się jak często (czasem zupełnie nieświadomie) wykorzystujemy projektowanie, aby tworzyć przyjazne otoczenie dla siebie i naszych bliskich. Zajmiemy się technikami budowania wylęgarni nowych i świeżych pomysłów. Będziemy uczyć się nowych sposobów myślenia. Zburzymy tradycyjne schematy linearnego i długotrwałego rozwiązywani problemów, aby cieszyć się ekonomicznymi rozwiązaniami wysokiej jakości. To wszystko, to dopiero początek i zwiastun drzemiącej w człowieku innowacji i kreatywności, którą warsztaty pomogą wydobyć.

Kiedy: 16-17 czerwca, godz.11.00 – 16.00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5
Dla kogo: uczniowie szkół średnich, seniorzy
Prowadzenie: Stach Nowak
Warunki uczestnictwa: udział bezpłatny, zapisy: Ewelina Kruszyńska, tel. 81 533 08 18, warsztatykultury.pl/lubdesign, formularz zgłoszeniowy: O czym myśli design?!

Stanisław Nowak OP – absolwent Kolegium Filozoficzno-Teologicznego OO. Dominikanów w Krakowie (magister PAT); dominikanin, duszpasterz akademicki w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania graficznego (www, plakat, książka, broszura), fotografii oraz aranżacji przestrzeni (ogrodów i wnętrz). Współpracował przy tworzeniu i zarządzaniu marką dominikanie.pl. Zajmuje się badaniem trendów i filozofią szeroko rozumianego designu (desing thinking), a także wdrażaniem nowych idei we współczesnym duszpasterstwie. Prowadzi warsztaty z zakresu innowacji i design management oraz church marketingu w środowisku dominikańskim.

Lub design! warsztaty kreatywności – to roczny program edukacyjny Warsztatów Kultury skierowany do uczniów szkół średnich. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani projektanci – jedni z największych specjalistów w dziedzinie komunikacji wizualnej, architektury krajobrazu czy aranżacji wnętrz. Głównym celem projektu jest rozwijanie kreatywności, elastycznego myślenia i umiejętności twórczego rozwiązywania problemów. Chcemy pokazać, że każdy może mieć realny wpływ na jakość swojego życia, a design opierając się na bardzo podobnych założeniach jest naszym zdaniem właściwym i atrakcyjnym narzędziem wprowadzania tych zmian.

Będziemy tworzyć zespoły, wyciągać z nich kreatywność, a przy tym dobrze się bawić. Położymy nacisk na sam proces projektowania, poddamy w wątpliwość najbardziej oczywiste rozwiązania, zadamy mnóstwo fundamentalnych, a czasem przewrotnych pytań. Dlaczego talerz jest okrągły? Jak projektant może wpłynąć na nasze zachowania? Kiedy mniej znaczy więcej?

Oprócz licealistów, do współpracy zaprosimy seniorów i przedszkolaki, by wspólnie pracować na realnych potrzebach i problemach. Zwrócimy uwagę na interdyscyplinarność designu i korzyści stosowania myślenia projektowego na co dzień.

Warsztaty odbywać się będą od kwietnia do listopada 2012.

#2c

Warsztaty kreatywności Lub Design dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

designed by know-line.pl