O Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 usłyszymy w pojazdach komunikacji miejskie

Data dodania: 03 lipiec 2022
O Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 usłyszymy w pojazdach komunikacji miejskie

już w tym tygodniu, w pojazdach komunikacji miejskiej, pasażerowie usłyszą zapowiedzi głosowe promujące Europejską Stolicę Młodzieży. Komunikaty będą emitowane w języku polskim i angielskim na wybranych przystankach w mieście. Będzie można je usłyszeć w okolicach uczelni, centrum miasta, dworca PKS oraz w poszczególnych dzielnicach Lublina.

 

Wśród osób podróżujących miejskimi środkami komunikacji publicznej chcemy promować otrzymanie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Okres wakacji i sezon urlopowy to doskonały moment na prowadzenia tego typu działań z uwagi na obecność w naszym mieście wielu turystów. Akcja realizowana jest z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Lublin oraz Rady Studentów Lublina, którzy użyczyli swojego głosu do nagrań – mówi Kamil Konieczny, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.

 

Od najbliższych dni do końca 2023 roku na terenie całego miasta będzie można usłyszeć sześć różnych zapowiedzi w języku polskim i angielskim. Będą to między innymi takie hasła jak: To jest nasza Europejska Stolica Młodzieży, Lublin 2023; W 2023 roku to my, młodzi, przejmujemy klucze do miasta!; Następny przystanek: Europejska Stolica Młodzieży 2023 Lublin.

 

Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, które otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Europejskie Forum Młodzieży przyznało go doceniając opisany w aplikacji konkursowej program działań oparty o europejskie wartości, takie jak włączanie do współdecydowania o mieście, równość, dostępność czy zapobieganie dyskryminacji.

 

Ostatnie tego typu komunikaty pasażerowie mogli usłyszeć w autobusach i trolejbusach przy okazji Dnia Dziecka oraz pod koniec 2021 r. w ramach akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”.

 

Więcej bieżących informacji o działaniach młodych dla młodych i dla miasta znaleźć można na profilach Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, Europejskiej Stolicy Młodzieży lublin 2023 i Rady Studentów Lublina

designed by know-line.pl