O-Twórz Lublin! WYSTAWA

Data dodania: 27 lipiec 2011

O-Twórz Lublin! Wernisaż
28 lipca 2011 r. godz. 19:00| czwartek
Klosz-art | Plac Łokietka


Wystawa prezentuje fotografie, które powstały podczas pierwszej odsłony projektu O-Twórz Lublin! – 12 czerwca 2011 roku. Wtedy to ponad sto osób spotkało się na Placu Łokietka, aby zmierzyć się z materią światła i obrazu.

Wraz z dwoma lubelskimi fotografami – Marcinem Moszyńskim oraz Marcinem Sudzińskim postanowiliśmy zarazić lublinian fotografią, jako ideą zatrzymywania chwili i magicznym obliczem naszego miasta. Udało się. Mimo prostych narzędzi i nieprzewidywalnych rezultatów.

Wystawa prezentuje subiektywny wybór fotografii Lublina widzianego oczami jego mieszkańców i bywalców.

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie projektu www.openlublin.eu

#2c

Prezentowane fotografie to powiększenia wykonane z oryginalnych odbitek papierowych, wykonanych z naświetlonych negatywowo papierów umieszczonych w prostych aparatach otworkowych, zaprojektowanych i wyprodukowanych specjalnie na potrzeby akcji O-Twórz Lublin! Każdy z uczestników projektu otrzymał od nas makietę pudełka – camery obscury, którą musiał własnoręcznie złożyć, a następnie, przy wskazanym czasie, naświetlić znajdujący się w środku materiał światłoczuły. Wszystkie powstałe tak negatywy zostały wywołane oraz pozytywowo odbite. Każdy z uczestników projektu otrzymał na pamiątkę swoje zdjęcie oraz aparat otworkowy.

designed by know-line.pl