Obchody 83. rocznicy Obrony Lublina

Data dodania: 15 wrzesień 2022

w najbliższy piątek (16 września) odbędą się obchody 83. rocznicy walk w obronie Lublina, stoczonych z niemieckim najeźdźcą 16 i 17 września 1939 r. Przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich oraz delegacje instytucji oddadzą hołd obrońcom Lublina i Ojczyzny z września 1939 r.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 przy pomniku Obrońców Lublina 1939 przy ul. Zana (u zbiegu z al. Kraśnicką), gdzie nastąpi oddanie hołdu poległym, odczytanie apelu pamięci przygotowanego przez uczniów Technikum Elektronicznego im. Obrońców Lublina 1939, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy oraz odegranie utworu „Śpij kolego…” przez sygnalistę Orkiestry Wojskowej w Lublinie. Wartę honorową przy Pomniku Obrońców Lublina 1939 zaciągną żołnierze Garnizonu Lublin. Główne uroczystości poprzedzi msza św. w intencji Obrońców Lublina i Społeczności Zespołu Szkół Elektronicznych. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 8.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka przy al. Kraśnickiej 76.

Organizatorami obchodów są Prezydent Miasta Lublin we współpracy z dyrekcją, nauczycielami i młodzieżą Technikum Elektronicznego im. Obrońców Lublina 1939 i X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.

 

designed by know-line.pl