Oddał 18 tys. zł. kobiecie oszukanej metodą na wnuczka

Data dodania: 26 wrzesień 2015

[b]Wczoraj oszukana metodą na wnuczka 88-letnia mieszkanka Lublina odzyskała swoje pieniądze w kwocie prawie 18 tysięcy złotych. Oddał je mężczyzna, który przyszedł po odbiór gotówki. Powiedział kobiecie, że jest to oszustwo i ostrzegł, aby nikomu nie przekazywała pieniędzy. Mężczyzna najprawdopodobniej zorientował się, że został zatrudniony przez oszustów i zwrócił pieniądze. Sprawę prowadzą policjanci z V komisariatu.[/b]

Wczoraj na terenie Lublina doszło do kilku prób oszustw metodą na wnuczka. W jednym przypadku starsza osoba uwierzyła w wersję oszusta, który przedstawiał się jako jej wnuk. Mężczyzna, że miał wypadek, powiedział, że po pieniądze przyjdzie policjant. Kobieta zgodziła się przekazać mu gotówkę. Kiedy do jej mieszkania zapukał mężczyzna umówiony po odbiór koperty, kobieta przekazała dwie papierowe koperty w foliowym worku. Wewnątrz znajdowało się prawie 18 tysięcy złotych. Niespełna minutę później do jej drzwi zapukał ten sam mężczyzna. Oddał jej koperty z pieniędzmi. Powiedział, aby nikomu ich nie przekazywała, bo jest to oszustwo, po czym odszedł. Sprawę prowadzą policjanci z V komisariatu.

Oszuści często działają w grupach, a ich role są podzielone. Jedni z nich telefonują przedstawiając się za wnuczka lub policjanta, a inne osoby odbierają pieniądze w umówionym miejscu. Mężczyzna, który zwrócił pieniądze, mógł zostać zatrudniony jako kurier do odbioru paczek lub przesyłek. Najprawdopodobniej zorientował się, że został zatrudniony przez oszustów i oddał pieniądze.

Przypominamy osobom starszym, że oszuści wykorzystują ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Pamiętajmy, że ich pomysłowość i przebiegłość jest nieograniczona. Tylko rozsądek i rozwaga w tym przypadku mogą uchronić nas przed staniem sie ofiarą naciągaczy.

AF.

designed by net-line.pl