Odjazdowy Bibliotekarz czyli przejazd miłośników książki i czytelnictwa

Data dodania: 10 maj 2011

Lubelscy bibliotekarze od 8 do 15 maja 2011 obchodzą VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jak już wspominałam to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Co roku akcja ma inne hasło wiodące, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek eksponujemy i co chcemy upowszechnić w świadomości społecznej. Tegoroczne hasło ma zachęcać do odwiedzin biblioteki nie tylko w celu wypożyczenia książki, ale też z innego powodu. Ma sprzyjać wytworzeniu się mody na bywanie w bibliotece.

Finałem obchodów ma być ogólnopolski rajd rowerowy dla bibliotekarzy oraz miłośników książki i czytelnictwa, na który zapraszamy wszystkich chętnych 15 maja 2011, o godz. 11.00 na dziedziniec Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.
Spotykamy się na parkingu WBP na ul. Narutowicza i jedziemy ulicami:
– Narutowicza
– Hempla (mijamy centralę Miejskiej Biblioteki Publicznej)
– 3 maja
– 1 Armii Wojska Polskiego (mijamy Bibliotekę Pedagogiczną)
– Ewangelicka
– Chopina (Biblioteka Główna KUL)
– Sztajna
– Lipowa
– M.C. Skłodowskiej (mijamy V LO czyli bibliotekę szkolną)
– Akademicka
– Radziszewskiego (Biblioteka Główna UMCS)
– Sowińskiego
– Głęboka (Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego w budowie oraz filię nr 18 MBP)
– Nadbystrzycka (kampus bibliotek Politechniki Lubelskiej)
– koniec trasy – tereny zielone PL.

Po raz drugi w Polsce, po raz pierwszy w Lublinie – Odjazdowy Bibliotekarz czyli przejazd miłośników książki i czytelnictwa.
Wydarzenie to ma na celu między innymi: integrację środowiska bibliotekarskiego, propagowanie roweru jako środka lokomocji, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu.

Przejazd przez miasto będzie zabezpieczany przez funkcjonariuszy Policji. Także o bezpieczeństwo nie należy się martwić i można przyjeżdżać całymi rodzinami, tempo będzie dostosowane do najspokojniejszych uczestników.

Dla pierwszych 30 uczestników, którzy pojawią się na parkingu przy WBP przewidzieliśmy nagrody książkowe od Fabryki Słów, na zakończenie będziemy rozdawać kolejne upominki. Wszystko po to by jak najradośniej obchodzić Tydzień Bibliotek.

Swoje zgłoszenie potwierdzili pracownicy MBP, WBP, BPL, BG UMCS. Pomóc przy organizacji i promocji oraz uczestnictwo zapowiedziało też Stowarzyszenie Rowerowy Lublin.

Bibliotekarze Lublina zapraszają!

designed by know-line.pl