Odkryj, gdzie chowa się sztuka! — „Kryjówka”, wystawa edukacyjna dla dzieci

Data dodania: 23 kwiecień 2015

[b]Zaproszeni do udziału w wystawie artyści wykonali prace, specjalnie z myślą o najmłodszych. Efekty będzie można zobaczyć w Galerii Labirynt już w sobotę — o godz. 12.00 odbędzie się otwarcie „Kryjówki”.[/b]

Z myślą o dzieciach, głównych adresatach wystawy „Kryjówka”, artyści wykonali obrazy, obiekty, instalacje i realizacje dźwiękowe. Tytuł wystawy odnosi się do jednej z najbardziej ulubionych zabaw najmłodszych – ukrywania się i chowania rozmaitych przedmiotów. Może być również rozumiany jako ucieczka od rzeczywistości, tęsknota za dzieciństwem, które było najwspanialszą kryjówką. Wystawa odwołuje się do czasu beztroskiej zabawy, nieświadomości zagrożeń. Kryjówka to miejsce tajemne, ukryte, takie, w którym czujemy się bezpiecznie.

Wystawa jest zaproszeniem do zabawy i interakcji z dziełem sztuki. Bazując na naturalnej ciekawości i otwartości najmłodszych odbiorców, projekt pokazuje, że każde doświadczenie dzieła sztuki ujawnia także coś o nas samych.

Artyści: Monika Drożyńska, Marcin Dymiter, Magdalena Franczak, Bartosz Kokosiński, Patrycja Mastej, Florentyna Nastaj, Maciej Połynko, Kamil Stańczak
Kuratorki: Anna Szary, Agata Sztorc

[b]Otwarcie wystawy: 25.04.2015 (sobota), godz. 12.00, wstęp wolny
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin[/b]

Wystawa czynna do 07.06.2015 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00, wstęp wolny)

Wystawa zrealizowana w ramach projektu „Labirynt bez granic”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego.

designed by know-line.pl