Odkryj nowe oblicze budownictwa na targach LUBDOM

Data dodania: 22 marzec 2019

Wyposażenie wnętrz, kominki, podłogi, schody, drzwi, dekoracje, wystroje łazienek, kwiaty i wszystko do ogrodu. A do tego pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury wraz z Gościem Specjalnym aktorem Piotrem Polkiem – właśnie tak zapowiadają się Targi LUBDOM, które już w piątek rozpoczynają się w Targach Lublin, ul. Dworcowa 11.

Dlaczego warto?                                  

Targi LUBDOM od lat gromadzą renomowanych producentów i oferują zwiedzającym znane marki i dobrej jakości produkty. Ideą targów jest stworzenie kompleksowej usługi dla osób poszukujących wykonawców i producentów w branży budowlanej. W ciągu jednego dnia można spotkać się z wystawcami z różnych sektorów budownictwa i znaleźć ofertę odpowiednią dla siebie.

 

LUBDOM – budownictwo

Budownictwo od lat jest filarem Targów LUBDOM. Zwiedzający będą mogli znaleźć tu m.in. materiały i chemię budowlaną, elewacje, systemy dociepleń, stolarkę drzwiową i okienną, bramy, dachy, schody, ceramikę łazienkową, tynki ozdobne, balustrady, schody czy wszelkie instalacje. W tym roku duży nacisk kładziemy na nowoczesne rozwiązania związane z budownictwem pasywnym i ekologicznym, domem inteligentnym, systemami bezpieczeństwa oraz innowacjami w budownictwie.

 

LUBDOM – Aranżacja wnętrza i ogrodu

Wiosna to czas zmian w aranżacji przestrzeni. Targi LUDBOM wychodzą naprzeciw tym tendencjom, rokrocznie rozbudowując strefę wyposażenia wnętrz. W tym roku szeroki asortyment zaprezentują wykonawcy podłóg, producenci ceramiki łazienkowej i armatury, mebli dla domu i biura, oświetlenia, dekoracji, tekstyliów. Usatysfakcjonowani powinni też być wielbiciele ogrodów, którzy znajdą na targach ofertę architektury ogrodowej oraz roślin i kwiatów.

 

LUBDOM – Pokazy fachowców

Oprócz części wystawowej, organizatorzy przygotowali interesujące pokazy. Jak mówi Adam Głowacki „-W hali wystawienniczej powstanie najprawdziwszy dom. Stowarzyszenie Dekarzy pokaże jak przebiegają prace wykończeniowe w zakresie stolarki otworowej w takim budynku – zaprezentują montaż drzwi i okien, w tym również okna dachowego.” To nie koniec pokazów. Na targach obejrzymy cały proces montażu podłóg: począwszy od prac przygotowawczych aż po barwienie i olejowanie. Pokazy zduńskie dostarczą zaś pomysłów na wykorzystania kafli we współczesnych wnętrzach.

 

Lubelski Kongres Designu i Architektury

Projektanci, architekci oraz pasjonaci designu koniecznie powinni zaplanować wizytę na Lubelskim Kongresie Designu i Architektury, który odbędzie się podczas Targów LUBDOM. Przez dwa dni (23-24 marca) uczestnicy Kongresu będą dyskutować m.in. o: roli designu we współczesnym świecie, edukacji w obszarze projektowania i designu oraz jej wpływie na zmiany cywilizacyjne, nowoczesnej architekturze wnętrz na świecie, trendach i kierunkach rozwoju branży budowlanej, nowoczesnym projektowaniu, innowacjach w  budownictwie, modach i długotrwałych tendencjach w urządzaniu wnętrz.

Gościem Specjalnym Kongresu jest Piotr Polk. Aktor opowie o swojej niecodziennej pasji, której owocem jest autorska kolekcja mebli New Classic Design byPolk. 21 lat temu artysta rozpoczął przygodę z projektowaniem i tworzeniem. Dziś ma już na swoim koncie 113 mebli. Są kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i ulubione przez aktora konsolki. Spotkanie z Gościem Specjalnym odbędzie się 23 marca 2019 (sobota) w godz. 11.00 – 12.30.

Uroczyste otwarcie Targów LUBDOM odbędzie się w piątek (22 marca 2019 r.) o godzinie 13:00. Wspólnie z Targami LUBDOM, jak co roku, odbędą się  Targi Obróbki Drewna LUBDREW oraz Targi Mieszkań i Nieruchomości.

designed by net-line.pl