#odpowiadamdobrem – Dołącz do akcji i zostań wolontariuszem

Data dodania: 01 październik 2019
#odpowiadamdobrem – Dołącz do akcji i zostań wolontariuszem

Czasem potrzeba tak niewiele, by komuś pomóc. Mały gest może wiele zmienić. Jeden telefon, ustąpienie miejsca w autobusie, czy pomoc osobie niewidomej w przejściu na drugą stronę ulicy. Dla jednych to kilka sekund, dla innych niesamowity gest, wielka radość i potrzebna pomoc.

#odpowadamdobrem bo #LubięLudzi

Kiedy w codziennym życiu zaczynamy odpowiadać dobrem, rzeczywistość wokół nas się zmienia. Weekend Dobra to początek inicjatywy, która ma ułatwić odpowiadanie dobrem w codzienności. Odpowiedź dobrem to postawa oparta na wrażliwości, uważności, życzliwości, otwartości. Wierzymy, że społeczna zmiana jest możliwa. Zaczynamy ją od pojedynczego człowieka, od siebie. To zaangażowanie w pomoc innym, ale również szlachetne gesty i dobre uczynki.

Taką postawę przyjmują Super W – wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. To oni zorganizowali WEEKEND DOBRA w 16 miastach wojewódzkich w Polsce, w tym w Lublinie, aby zainspirować innych do odpowiadania dobrem w ten weekend i przez całe życie. To także ostatni dzwonek, aby wziąć udział w rekrutacji Super W – tym wydarzeniem chcieliśmy o tym przypomnieć. Rekrutacja wolontariuszy i liderów do nowej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości jeszcze chwilę potrwa, a liczba miejsc jest duża, ale jednak ograniczona – dlatego warto się pośpieszyć. Warto również z tego powodu, że aż 79 % wolontariuszy projektów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA uważa, że udział w nich to najważniejsze doświadczenie w ich życiu.

Ogólnopolską akcję pod hasłem #odpowiadamdobrem otworzyło niezwykłe wydarzenie, które miało miejsce 14.09 w Galerii VIVO!

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, Szlachetna PACZKA, Fundacja DKMS, AIESEC in Poland i Virtual Quest pokazywali, że można odpowiadać dobrem i sprawiać by świat stał się lepszy.

Każdy z uczestników mógł opowiedzieć jak w codziennym życiu odpowiada dobrem. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Przeprowadzono specjalny trening, który sprawił, że mimo wiatru wszyscy byli rozgrzani, a Paweł Pruzanin zadbał o to by uśmiechy nie znikały z twarzy. O dobre samopoczucie zadbał również Sztukmistrz Marcin, który żonglował siedmioma piłeczkami, talerzykiem… a nawet melonikiem.

Każdy kto chciał, mógł odpowiedzieć dobrem już na miejscu i zgłosić się nie tylko na wolontariusz, ale również na dawcę Fundacji DKMS.

My również zachęcamy do odpowiadania dobrem i dołączania do programów: 

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI – www.szlachetnapaczka.pl/superw/wolontariat-w-akademii

Szlachetna PACZKA – www.szlachetnapaczka.pl/superw/wolontariat-w-paczce

Maja Wieczorek, Sabina Sęk

designed by know-line.pl