Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn Politechnika Lubelska – 23 kwietnia

Data dodania: 15 kwiecień 2015

23 kwietnia na Politechnice Lubelskiej odbędzie się Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn – inicjatywa skierowana do maturzystek i uczennic szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalistek zainteresowanych studiami na kierunkach technicznych lub wydziałach ścisłych. Uczestniczki Dnia Otwartego będą mogły dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda studiowanie na uczelni, zdobyć informacje o interesujących je kierunkach, wziąć udział w warsztatach, grach z nagrodami i wykładach, czy porozmawiać ze studentkami.

W tym roku po raz ósmy uczelnie techniczne zapraszają uczennice gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn. Po raz szósty zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie. 15 uczelni technicznych i 3 wydziały ścisłe uniwersytetów przygotowały specjalny program. Będą gry edukacyjne, warsztaty, spotkania ze studentkami i absolwentkami, Bieg w Kasku oraz pierwszy raz w tym roku – Wielka Bitwa na Selfie – konkurs, w którym można wygrać wspaniałe nagrody. Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn organizowany jest w ramach kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! (www.dziewczynynapolitechniki.pl)
Programy Dnia Otwartego

Uczelnie i wydziały biorące udział w akcji, starają się pokazać uczestniczkom Dnia Otwartego z jak najlepszej strony. Programy są z roku na rok coraz bardziej pomysłowe, łączą akademicką powagę z mądrą zabawą. Również tym razem nie zabraknie atrakcji: uczelnie planują warsztaty, gry, wykłady i inne aktywności – będzie działo się wiele!

Politechnika Lubelska (23 kwietnia) planuje spotkania ze studentkami i absolwentkami uczelni, doradztwo w zakresie projektowania ścieżki zawodowej, warsztaty rysunku oraz specjalne humorystyczne stoisko fotograficzne. Na uczelni odbędzie się także Wielka Bitwa na Selfie.

Na Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn wymagana jest rejestracja online.
Wielka Bitwa na Selfie

W tym roku – premierowo – uczestniczki Dnia Otwartego będą mogły wziąć udział w konkursie Wielka Bitwa na Selfie, w której będzie można wygrać wspaniałe nagrody. Wystarczy zarejestrować się na Dzień Otwarty na wybranej uczelni, zaznaczyć chęć wzięcia udziału w konkursie, a potem – w trakcie wydarzenia robić sobie zdjęcia selfie ze studentkami i profesorami uczelni oraz w charakterystycznych miejscach na terenie kampusu, umieszczać je na profilu w serwisie Facebook.com, zdobywając punkty za każde zdjęcie. W nagrodę, zdjęcie zwyciężczyni konkursu znajdzie się na okładce wakacyjnego wydania magazynu "Perspektywy", w numerze ukaże się także reportaż o szkole zwyciężczyni, a cała klasa będzie mogła wybrać się wraz z nią na specjalną wycieczkę – Vip-Tour po wybranej politechnice! Dodatkowo zwyciężczyni konkursu dostanie tablet.

Więcej informacji: www.dziewczynynapolitechniki.pl/selfie

designed by net-line.pl