Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli" (25-26 lutego)

Data dodania: 20 luty 2012

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" już po raz jedenasty jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli". W tym roku impreza ta odbędzie się w dniach 25-26 lutego na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach, a swoje umiejętności zaprezentuje ponad 300 uczestników. Trwają jeszcze zapisy, ale już teraz wiemy, że wystąpią również pary z Ukrainy.

Wszystkie pary taneczne będą klasyfikowane w siedmiu kategoriach wiekowych (najmłodsi uczestnicy mają po 7 lat, zaś w kategorii najstarszej wiekowo są osoby powyżej 40 roku życia) i w dwóch klasach, a także formacje taneczne w konkursie Kar Mazurowych.

W programie Konkursu znajdują się najpiękniejsze tańce polskie: kujawiak, oberek, mazur, krakowiak. Najmłodsza grupa wiekowa zatańczy również polkę. Wszyscy uczestnicy wystąpią w strojach wieczorowych.

Konkurs będzie rozgrywany w specjalnych blokach. W sobotę przedpołudniowy o godz. 9.30 i popołudniowy o godz. 16.00, a w niedzielę od godz. 11.00 konkurs kar mazurowych, występ Zespołu Pieśni i Tańca "POWIŚLE", którym na co dzień opiekuje się Aleksandra Rolska i Andrzej Rotmański. Później nastąpi rozdanie nagród połączone z pokazem par mistrzowskich.

Nasz ośrodek będą reprezentowały w Konkursie pary z Zespołu Pieśni i Tańca "POWIŚLE", za których przygotowanie odpowiada Anna Rolska. Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla fotoamatorów – przeprowadzony zostanie konkurs fotograficzny "Barwy Tańca".

Patronat honorowy nad tegorocznym Konkursem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Hetman oraz Prezydent Miasta Puławy Pan Janusz Grobel. Patronem są też Powiat Puławski oraz Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF). Patronat medialny nad Konkursem objęły: Dziennik Wschodni, portal iPulawy.pl, Kurier Lubelski, Nasz nRegion, Radio eR, Radio Lublin, radiopulawy24.pl, Tygodnik Powiśla, TVK Puławy, TVP Lublin.

W załączeniu przesyłam plakat oraz trzy zdjęcia z zeszłorocznego Konkursu, więcej fotografii jest do pobrania w naszej internetowej galerii na stronie [url]https://picasaweb.google.com/102430835445826824684/XOgolnopolskiKonkursTancowPolskichOPierscienKsieznejIzabeli[/url].

Poniżej skrócony program całego wydarzenia:

25 lutego 2012 r. (sobota)

godz. 9:30 – 13:00 – I blok konkursowy – rywalizacja w klasie B
godz. 16:00 – 19:30 – oficjalne otwarcie zawodów – rywalizacja w klasie A

26 lutego 2012 r. (niedziela)

godz. 11:00 – 14:00 – konkurs – Karo Mazurowe, występ ZPiT "POWIŚLE", ogłoszenie wyników rywalizacji, wręczenie nagród, pokazy mistrzów, zakończenie zawodów

designed by know-line.pl