Open Call 2015: Sztuka na Giełdzie

Data dodania: 23 lipiec 2015

[b]Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie “Rewiry” zaprasza do zgłaszania swoich pomysłów do akcji Sztuka na Giełdzie edycja czwarta: „Wojna polsko-polska”. Oczekujemy projektów instalacji, realizacji typu site-specific oraz pokrewnych, ukazujących lub komentujących szeroko rozumiany temat: „wojny polsko-polskiej”.[/b]

W tej edycji projektu „Sztuka na giełdzie” chcemy poruszyć temat problemów współczesnej Polski, zarówno w kontekście politycznym, wyznaniowym czy kulturowym, jak i w codziennych – sąsiedzkich relacjach. Niemniej istotne jest wewnętrzne rozdarcie Polaków – osobisty stosunek do kraju, w którym się urodziło i przyszło żyć – ze wszystkimi konsekwencjami.

Akcja odbędzie się 13 września 2015 roku na największej lubelskiej giełdzie rolno-spożywczej w Elizówce i poprzedzona będzie adekwatnie wymaganym czasem przygotowań. Prosimy o przesłanie zgłoszenia najpóźniej do 15 sierpnia 2015.

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane najciekawsze i najpełniej wpisujące się w założenia ideowe projekty. Ich autorzy zostaną zaproszeni do ich realizacji na giełdzie oraz otrzymają honoraria.

designed by net-line.pl