Opole Lub.: Dzielne kobiety zatrzymały nietrzeźwą kierującą.

Data dodania: 25 wrzesień 2015

Postawą godną naśladowania wykazały się dwie pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Karczmiskach, które zatrzymały nietrzeźwą kierującą. Kobieta prowadząc osobowego renault miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie miała przy sobie żadnych wymaganych dokumentów oraz nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj około godziny 10.30, dyżurny opolskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Karczmiskach, która wraz z koleżanką z pracy zatrzymała kierującą pojazdem najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości. Zgłaszająca, widząc jak kobieta, której wygląd wskazywał na to, że znajduje się w stanie nietrzeźwości odjeżdża samochodem, wraz z koleżanką z pracy udała się za nią swoim samochodem. Kobieta poruszała się tzw. zygzakiem powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Kiedy pojazd kierowany przez pijaną kobietę zatrzymał się przy ulicy Polnej w Karczmiskach, bohaterskie kobiety podeszły, zabrały nietrzeźwej klucze uniemożliwiając dalszą jazdę po czym powiadomiły o wszystkim dyżurnego opolskiej Policji.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierującą była 40 – letnia mieszkanka gminy Karczmiska. Podczas badania trzeźwości okazało się, że kobieta miała w organiźmie prawie 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemie okazało się również, że 40 – latka nie ma uprawnień do kierowania samochodem. Nie posiadała też żadnych wymaganych dokumentów.

Teraz nieodpowiedzialna mieszkanka gminy Karczmiska za swoje czyny odpowie przed sądem. Już za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz obowiązkowa nawiązka na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 zł.

E.Ż.

designed by know-line.pl