Opole Lub.: Fatalne spotkanie

Data dodania: 30 listopad 2011

Zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego środka usłyszała kobieta i jej dwóch wspólników. Zaproszona do mieszkania pokrzywdzonego 19-letnia kobieta bez skrupułów doprowadziła swego towarzysza do stanu nieprzytomności a następnie z pomocą kompanów okradła. Za rozbój grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Opolscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które dokonały rozboju na 57-letnim mieszkańcu miasta. Mężczyzna nie spodziewał się, że spotkanie z zaproszoną do domu 19-latką stanowi tylko element planu. Nie przewidział też tego, że w trakcie spotkania zostanie przez nią poczęstowany alkoholem wraz z rozpuszczoną w nim tabletką silnego środka psychotropowego. Kiedy 57-latek zasnął, kobieta wraz z wpuszczonymi do mieszkania kompanami splądrowali mieszkanie.

Łupem sprawców padły części maszyn rolniczych, telefon komórkowy, dokumenty, karta bankomatowa, piła spalinowa i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 3 tys. złotych. Na szczęście karta, za pomocą której próbowali wypłacić pieniądze została zatrzymana w bankomacie.

Na zatrzymanie sprawców nie trzeba było długo czekać. Policjanci wkrótce po zdarzeniu zatrzymali 19-latkę, 47–letniego puławianina i 23-letniego mieszkańca Opola Lubelskiego. Wpadli w momencie gdy świętowali udany „numer”. Większość skradzionego mienia już została odzyskana.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za rozbój dokonany w sposób, który zagroził życiu pokrzywdzonego, sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na okres co najmniej 3 lat.

EŻ/AA

designed by know-line.pl