Opole Lub.: Nieletni odpowiedzą za podrabianie pieniędzy

Data dodania: 31 maj 2015

[b]Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie 20 letniej mieszkanki gm. Józefów nad Wisłą opolscy policjanci zatrzymali czterech 16 latków mieszkańców gminy Józefów nad Wisłą oraz powiatu kraśnickiego. Młodzi mężczyźni w maju wprowadzili do obiegu 21 falsyfikatów banknotów 50 złotowych. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.[/b]

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach południowych na terenie m-ści Józefów nad Wisłą. Dyżurny opolskiej jednostki został poinformowany przez 20 letnią mieszkankę gm. Józefów nad Wisłą, iż młody mężczyzna zapłacił jej za zakupy banknotem 50 złotowym, który jej zdaniem jest podrobiony. Kobieta gdy zauważyła mężczyznę siedzącego w szkolnym autobusie podeszła do niego informując go, że zapłacił jej fałszywym banknotem i poprosiła aby wyszedł z autobusu i poczekał na przyjazd Policji. Po kilku minutach na miejsce przyjechali policjanci którzy ustalili, iż procederem podrobienia banknotów zajmowali się czterej mężczyźni w wieku 16 lat zamieszkali na terenie gm. Józefów nad Wisłą oraz powiatu kraśnickiego. Dzięki błyskawicznym działaniom mundurowych wszyscy zostali niezwłocznie zatrzymani.

Z ustaleń policjantów wynika iż mężczyźni w garażu przy użyciu prywatnego sprzętu komputerowego dokonali zeskanowania a następnie podrobienia 25 banknotów 50 złotowych. Z wyjaśnień sprawców wynika że banknoty zostały przez nich puszczone w obieg na terenie gm. Józefów nad Wisłą oraz na terenie lokalnych dyskotek. Policjanci zabezpieczyli 4 falsyfikaty banknotów, oraz sprzęt komputerowy przy pomocy którego 16-latkowie dokonywali podrabiania banknotów. Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów, z wyjaśnień które składali wynika że skusiła ich chęć łatwych pieniędzy. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

M.G

designed by know-line.pl