Opole lub.: Okradli dwa sklepy zmierzając w odwiedziny do osadzonego w zakładzie karnym kolegi

Data dodania: 31 maj 2012

Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali jadących nissanem trzech mieszkańców Puław, którzy godzinę wcześniej okradli dwa sklepy w Karczmiskach. Łupem sprawców padły artykuły spożywcze i kosmetyki o łącznej wartości około 180 złotych. Jak się okazało, złodzieje ze skradzionymi łupami jechali w odwiedziny do kolegi przebywającego w zakładzie karnym.

Wczoraj około godziny 11.00 dyżurny opolskiej policji został powiadomiony o kradzieży w jednym ze sklepów w Karczmiskach. Złodzieje ukradli z niego kosmetyki o łącznej wartości ponad 100 złotych. Po przejrzeniu sklepowego monitoringu opolscy policjanci ustalili, iż kradzieży dokonali trzej młodzi mężczyźni, którzy odjechali samochodem marki Nissan na puławskich numerach rejestracyjnych. Niecałą godzinę później złodzieje byli już w rękach opolskiej drogówki. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Puław w wieku 20, 21 i 22 lat. We wnętrzu pojazdu, którym jechali mężczyźni, policjanci ujawnili należący do 22 – latka plecak, a w nim skradzione artykuły. Okazało się, że łupem złodziei padły jeszcze przedmioty z innego sklepu w Karczmiskach. Łącznie mężczyźni ukradli artykuły spożywcze i kosmetyki o łącznej wartości ponad 180 złotych.
Jak ustalili mundurowi, schwytani złodzieje dokonali obydwu kradzieży jadąc odwiedzić kolegę odbywającego karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym w Opolu Lubelskim. Mężczyźni nie chcieli przyznać, do czego potrzebne były im skradzione przedmioty. Wszyscy przyznali się do dokonania kradzieży. Złożyli także wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Złodziejami zajmie się teraz sąd.

E.Ż.

designed by know-line.pl