Opole Lub: Po 24 butelki wina włamał się do piwnicy sąsiada.

Data dodania: 11 lipiec 2012

Poniatowscy policjanci zatrzymali sprawcę włamania do piwnicy w bloku przy ulicy Szkolnej w Poniatowej. 31 – letni mieszkaniec miasta w ubiegły weekend włamał się do piwnicy sąsiada by ukraść z niej 24 butelki białego, półwytrawnego wina.

31-letni mężczyzna ubiegły weekend postanowił uczcić białym winem. Wiedząc, że w piwnicy sąsiada znajduje się alkohol pozostały po zorganizowanym przyjęciu weselnym, zakradł się pod drzwi, przepiłował skobel i dostał się do środka pomieszczenia. Łupem włamywacza padły 24 butelki białego, półwytrawnego wina o łącznej wartości 300 zł.
Dzięki policyjnym czynnościom już w poniedziałek 31 – latek znalazł się w rękach policjantów. Jak się okazało, mężczyzna był już kilkakrotnie karany za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył także wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Włamywaczem zajmie się sąd. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

E.Ż

designed by know-line.pl