Opole Lub.: Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję.

Data dodania: 11 maj 2012

Opolscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Chodel, którzy przechowywali nielegalną broń i amunicję. Mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj dyżurny opolskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań w gminie Chodel doszło do awantury domowej. Jak wynikało z rozmowy ze zgłaszającym, 32 latek w wyniku kłótni zamknął się w jednym z pomieszczeń z bronią. Istniała obawa, iż może usiłować zrobić sobie krzywdę.
Skierowany na miejsce patrol policji ustalił, że mężczyzna znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu.
W trakcie przeszukania, policjanci znaleźli w bagażniku samochodu należącego do 32-latka jeden egzemplarz broni palnej długiej typu dubeltówka oraz dwa naboje. Wszystkie znalezione przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że znaleziona broń znajdowała się poprzednio także w nielegalnym posiadaniu 34 – letniego sąsiada, który wcześniej przechowywał ją w swojej komórce.
Obydwaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci z Komisariatu Policji w Poniatowej prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy. Jeśli przypuszczenia śledczych potwierdzą się, obaj mężczyźni usłyszą zarzuty posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl