Opole Lub. Próba odbicia więźniów w Opolu Lubelskim…to tylko ćwiczenia.

Data dodania: 03 październik 2011

O godzinie 09.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim został powiadomiony o napadzie na konwój przewożący więźniów Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. To założenie scenariusza wspólnych działań, jakie podejmowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim, Państwowej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego.

Dziś rano ok. godz. 09.30 dyżurny miejscowej jednostki Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim zawiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji o napadzie na konwój wyjeżdżający z Zakładu Karnego. Samochód osobowy zablokował wyjazd z Zakładu Karnego. W kierunku nadjeżdżającego konwoju padły strzały z broni maszynowej. Funkcjonariusze Służby Więziennej konwojujący więźniów odpowiedzieli ogniem, wskutek czego wszystkich trzech napastników udało się unieszkodliwić. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wykonywali czynności dochodzeniowo-śledcze.

Takie zdarzenia były scenariuszem wspólnych ćwiczeń funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego w Opolu Lubelskim. Ich zamierzeniem jest usprawnienie współdziałania i porozumiewania się pomiędzy poszczególnymi służbami podczas działań mających na celu ochronę życia i zdrowia oraz ewentualnej napaści na konwój organizowany przez Zakład Karny w Opolu Lubelskim.

designed by know-line.pl