Opole lub.: Rodzicielska opieka z promilami

Data dodania: 02 marzec 2012

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 29-latka, gdy pod jej „opieką” znajdowały się jej dwie córki. Starsza dziewczynka ukończyła 11 lat, młodsza zaledwie 1 miesiąc. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem kobieta stworzyła dla dzieci niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w niewielkiej miejscowości w gminie Wilków pijana kobieta opiekuje się małym dzieckiem. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracowników ośrodka pomocy społecznej oraz śpiącą 29-letnią kobietę. Jej 11 – letnia córka w tym czasie opiekowała się jednomiesięczną siostrą. Od kobiety czuć było silną woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że ma ona ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.
Młodsze dziecko zostało przewiezione do Szpitala Rejonowego w Puławach. Starszą dziewczynką oraz nietrzeźwą mamą zobowiązała zaopiekować się babcia.
Policjanci przesłali informację o zdarzeniu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opolu Lubelskim celem podjęcia decyzji co do dalszego sposobu sprawowania opieki nad dziećmi. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy 29-latka nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem kobieta stworzyła dla dzieci niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

E.Ż.

designed by know-line.pl