Opole Lub: Spotkania z dziećmi.

Data dodania: 06 luty 2013

Policjanci z Opola Lubelskiego w ramach spotkań pod hasłem: „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe” spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej z Braciejowic. Zorganizowane przedsięwzięcie, które obejmuje zarówno spotkania z najmłodszymi jak i ich opiekunami ma na celu ukierunkowanie młodych ludzi na zachowania pozwalające unikać wielu zimowych zagrożeń.

W trakcie spotkania spotkań stróże prawa rozmawiali z młodzieżą na temat bezpiecznych zachowań w trakcie zimowych dni, ostrożności w czasie zabaw na śniegu oraz unikania różnych zagrożeń. Mundurowi przypomnieli podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać by zbliżające się ferie zimowe były udane i bezpieczne. W trakcie spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak zorganizować kulig oraz bitwę na śnieżki by zabawy te kończyły się szczęśliwie. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia związane z przebywaniem najmłodszych w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych. Młodzi gospodarze wzbudzali uznanie mundurowych gości swoją wiedzą o bezpieczeństwie oraz aktywnością w trakcie zajęć.

W roku szkolnym 2012/2013, który minister edukacji narodowej ogłosiła Rokiem Bezpiecznej Szkoły, należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających zarówno podczas wyjazdów jak i w miejscu zamieszkania. Rozmowy opolskich policjantów z najmłodszymi oraz spotkania z ich rodzicami mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.

E.Ż.

designed by net-line.pl