Opole Lub.: W ciągu kilku minut uzbierał 33 punkty karne/Film

Data dodania: 22 czerwiec 2012

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj motocykliści, którzy w centrum Opola Lubelskiego mknęli z prędkością 135 km/h. Ich wybryk zarejestrował policyjny videorejestrator. Piratów drogowych zatrzymał przejeżdżający w pobliżu patrol opolskiej drogówki.

W minioną środę około godziny 21.00 w centrum miasta opolscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli dwa szybko oddalające się motocykle. Mundurowi udali się w pogoń za stwarzającymi niebezpieczeństwo pojazdami. Podczas pościgu ulicami miasta policjanci kilkakrotnie mierzyli prędkość kierujących jednośladami. Jeden z pomiarów pokazał aż 135 km/h. Po kilku kilometrach jeden z motocyklistów – 22 letni mieszkaniec Kraśnika został zatrzymany.

Drugi z uciekinierów kontynuował karkołomną ucieczkę. Po drodze czujne oko policyjnej kamery rejestrowało jego kolejne przewinienia drogowe. Mężczyzna oprócz znacznego przekraczania prędkości wyprzedzał na przejściu dla pieszych i na linii podwójnej ciągłej, co znalazło przełożenie na 33 punkty karne. Stróże prawa dopadli brawurowego motocyklistę poza miastem. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Świdna.

22 –latek został ukarany 500 złotowym mandatem, losem jego kompana zajmie się sąd. Oprócz zatrważającej liczby punktów karnych grozi mu także wysoka grzywna.

E.Ż.

designed by know-line.pl