Opole Lubelskie: Bezpieczna Kobieta

Data dodania: 30 sierpień 2012

Techniki samoobrony, obrona konieczna i jej granice oraz pierwsza pomoc to tylko część zagadnień, które będą przedmiotem szkolenia dla pań z powiatu opolskiego. Szkolenie poprowadzą m.in. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim w ramach akcji: „Bezpieczna kobieta”. Już dziś pod numerem telefonu opolskiej policji 081 8288238 można zgłosić swój udział w zajęciach. Zapisy będą trwały do 7 września.

12 września odbędzie się w budynku opolskiej policji inauguracyjne spotkanie akcji prewencyjnej w ramach programu „Bezpieczna Kobieta". Prowadzone przez opolską Policję zajęcia mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, kształtowania świadomości prawnej wśród kobiet oraz poprawienia ich sprawności fizycznej i umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia.
Spotkania będą prowadzone w formie wykładów z prawa, psychologii i prewencji kryminalnej oraz praktycznych zajęć z zakresu samoobrony i udzielania pierwszej pomocy.
Zajęcia teoretyczne odbywać się będą się w budynku Komendy Powiatowej Policji, natomiast w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 będą przeprowadzane się zajęcia z samoobrony.
Szkolenia poprowadzą policjanci opolskiej komendy, prokurator, sędzia oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Instruktorem zajęć z zakresu pierwszej pomocy będzie ratownik medyczny.
Techniki samoobrony będzie z paniami ćwiczył – wicemistrz Austrii Karate Kyokushin, instruktor taktyki i techniki interwencji policyjnych – asp. Sebastian Olszak.
Już dziś pod numerem telefonu opolskiej policji 081 8288238 można zgłosić swój udział w zajęciach. Zapisy będą trwały do 7 września.
Uczestniczki otrzymają dyplom ukończenia kursu. Poprzednia edycja przedsięwzięcia realizowanego przez opolską policję cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkanek powiatu.
Uroczyste zakończenie Akcji planowane jest na dzień 26 października bieżącego roku.

E.Ż.

designed by know-line.pl