Opole Lubelskie: Pirat drogowy zatrzymany

Data dodania: 09 październik 2015

Wczoraj policjanci zatrzymali pirata drogowego. Kierujący Audi popełniając szereg wykroczeń nie reagował na próby zatrzymania przez policjantów. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania ani żadnych wymaganych prawem dokumentów. Okazał się też rekordzistą w ilości posiadanych na koncie wykroczeń w ruchu drogowym.

Wczoraj wieczorem policjanci z ruchu drogowego podczas pełnienia służby, zauważyli audi, który na ich widok gwałtownie zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Policjanci rozpoznali w kierującym pojazdem 27 – letniego mieszkańca gminy Łaziska, który ze względu na przekroczoną ilość posiadanych punktów karnych stracił swoje prawo jazdy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten samochód do kontroli. Pomimo włączonej w radiowozie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej oraz dawanych przez policjanta sygnałów do zatrzymania, kierowca jechał dalej próbując uciec stróżom prawa.

Rozpaczliwa próba ucieczki desperata zakończyła się dopiero na skrzyżowaniu przy ulicy Przemysłowej, gdzie warunki pozwoliły funkcjonariuszom na zajechanie piratowi drogi i uniemożliwienie dalszej jazdy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Okazało się, że 27 – latkowi już poprzednio dwukrotnie cofano uprawnienia do kierowania pojazdem. W momencie zatrzymania nie posiadał przy sobie również żadnych wymaganych prawem dokumentów.

Mieszkaniec gminy Łaziska mimo tak młodego wieku zalicza się także do rekordzistów pod względem popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym. Dotychczas odpowiedział już za 29 przewinień polegających głównie na jeździe bez uprawnień, przekraczaniu prędkości oraz niezatrzymywaniu się do kontroli drogowej.

designed by net-line.pl