Opole Lubelskie: Policjanci z wizytą w kamieńskiej szkole.

Data dodania: 12 czerwiec 2012

Policjanci z Opola Lubelskiego w ramach spotkań pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje” spotkali się dzisiaj z uczniami Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Stróże prawa rozmawiali z młodymi ludźmi na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Równo z dźwiękiem szkolnego dzwonka zawitali mundurowi goście w mury kamieńskiej szkoły. W trakcie spotkań z młodymi ludźmi, stróże prawa przypomnieli podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać by wakacje były udane i bezpieczne. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznych zachowań w trakcie wakacyjnych dni, ostrożności w czasie pomocy rodzicom podczas żniw oraz unikania różnych wakacyjnych zagrożeń.
Mundurowi ostrzegali przed przygodnymi znajomościami, uczyli jak zachować się w przypadku ataku psa oraz przypominali dzieciom jakie zagrożenia stwarzają kąpiele w morzu i jeziorach bez nadzoru osób dorosłych. Opowiadanie, które przeczytali goście w trakcie spotkania uświadomiło milusińskim jakie skutki może spowodować nieostrożne obchodzenie się z ogniem. Najmłodsi gospodarze wzbudzali zachwyt gości swoją wiedzą na prewencyjne tematy oraz aktywnością w trakcie zajęć.
Wakacje to czas, kiedy dzieci są szczególnie narażone na zagrożenia związane z bezpieczeństwem, a działania opolskich policjantów pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” pozwalają uświadomić to najmłodszym ucząc ich jednocześnie jak ich unikać.
E.Ż

designed by know-line.pl