Opole Lubelskie: Potrącenie na przejściu dla pieszych.

Data dodania: 09 styczeń 2015

[center]Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w Opolu Lubelskim. Kierujący samochodem osobowym marki Audi potrącił na przejściu dla pieszych 62 letnią kobietę. Sprawcy wypadku za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymane zostało prawo jazdy.

Do wypadku doszło w czwartek około godz. 9.30 w Opolu Lubelskim na ul. 25-lecia PRL. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący samochodem m-ki Audi nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych w wyniku czego potrącił 62letnia mieszkankę miasta, która przechodziła prawidłowo po przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Jak ustalili policjanci jedną z przyczyn tego zdarzenia mógł być fakt, iż pojazd marki Audi nie posiadał opon zimowych co bezpośrednio mogło przełożyć się na długość drogi hamowania.

Sprawcy wypadku za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymane zostało prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

RF[/center]

designed by know-line.pl