Opole Lubelskie: Z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

Data dodania: 12 czerwiec 2012

Wczoraj opolscy policjanci spotkali się z mieszkańcami powiatu na festynie rodzinnym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Skokowie. Stróże Prawa rozmawiali z uczestnikami o tym, jak bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje oraz jak ważna jest znajomość numerów alarmowych. Najmłodsi z radością stawali za sterami policyjnej łodzi motorowej.
Policjanci w czasie imprezy nie tylko dbali o ład i porządek, ale przygotowali również szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Mundurowi prezentowali sprzęt służbowy, terenowy radiowóz oraz przywiezioną ku uciesze najmłodszych policyjną łódź motorową. Chętni mięli możliwość oznakowania rowerów. Policjanci przypominali także uczestnikom o zasadach bezpiecznego wypoczynku wręczając wykonane na tę okoliczność ulotki.
Najmłodsi uczestnicy festynu popisywali się przed stróżami prawa znajomością numerów alarmowych oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa. Każdy maluch mógł dostać od policjantów niebieski balonik opatrzony imienną dedykacją oraz numerami alarmowymi. Ogromną popularnością cieszyły się również pokazy daktyloskopijne. Najmłodsi z radością odciskali dłonie na specjalnie przygotowanych dyplomach, które otrzymywali na pamiątkę od funkcjonariuszy.
Udział w zorganizowanym festynie jest częścią całego cyklu przedsięwzięć, jakie organizują opolscy policjanci dla mieszkańców powiatu. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych dni oraz kształtowania w mieszkańcach postaw
i umiejętności reagowania w obliczu zagrożenia.
E.Ż.

designed by know-line.pl