Oprowadzanie po wystawie w polskim języku migowym

Data dodania: 13 luty 2018

Oprowadzanie po wystawie „Miasto, którego nie widać” w polskim języku migowym

20.02.2018 (wtorek), 17.30
Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Wstęp wolny

Galeria Labirynt zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Miasto, którego nie widać”, tłumaczone na polski język migowy. Będzie to wyjątkowa opowieść o poznawaniu miasta i jego historii przez osoby niewidome. Wystawę przybliżą uczestnikom: Magdalena Szubielska i Rafał Lis. Oprowadzanie odbędzie się we wtorek, 20.02, o godz. 17.30. Wydarzenie potrwa około 60 minut. Wstęp jest wolny.

„Miasto, którego nie widać” to szczególna wystawa prezentująca prace wykonane przez niewidomych i słabowidzących w ramach edukacyjno-artystycznego projektu Magdaleny Szubielskiej: dotykową książkę obrazkową, fotografie, rysunki wypukłe oraz rzeźby ceramiczne.  Prace te oraz towarzyszące im opowieści pomagają przyjąć perspektywę osoby niewidomej w procesie poznawania miasta i jego historii. Pozawzrokowe bodźce przetworzone przez wyobraźnię uczestniczek i uczestników warsztatów tworzą wyjątkowy obraz przestrzeni miejskiej. Liczą się faktury, kształty, opowieści i historie, które wypełniają to, czego "nie widać". Pracom towarzyszą materiały w brajlu przygotowane przez Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością KUL.

Autorki i autorzy prac: Daniel Aftyka, Ada Brankiewicz, Magdalena Dzida, Piotr Kasprzak, Iwona Kwiatkowska, Oliwia Pliszko, Agata Popławska, Klaudia Szaniawska, Aleksandra Wąchała, Maria Wójcik
Kuratorzy wystawy: Rafał Lis, Magdalena Szubielska
Wystawa czynna do 28.02.2018 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00).

designed by know-line.pl