[b]Orkiestra Nocy Kultury[/b]
Jeśli grasz na tubie, puzonie, klarnecie, klarnecie basowym, saksofonie tenorowym, saksofonie altowym lub skrzypcach i czytasz nuty, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.
Specjalnie na tegoroczną Noc Kultury powołujemy bowiem do życia Orkiestrę Nocy Kultury, która wraz z grupą Contemporary Noise Sextet zagra na żywo do jednego z kultowych filmów Charliego Chaplina. Będzie to zarówno premierowe wykonanie jak i muzyka stworzona z myślą o Nocy Kultury i prezentacji energii lubelskich instrumentalistów.
Koncert podczas Nocy Kultury poprzedzą trzydniowe warsztaty z muzykami z grupy Contemporary Noise Sextet, które odbywać się będą od 6 do 8 czerwca 2013.
Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wysłać mailowe zgłoszenie swojej kandydatury na adres info@nockultury.pl. Prosimy o napisanie kilku słów o sobie, określenie swoich umiejętności muzycznych oraz uzasadnienie dlaczego to właśnie Państwo powinni wystąpić w tym wyjątkowym składzie.
O CONTEMPORARY NOISE SEXTET
Contemporary Noise Sextet – formacja założona przez braci Kapsa, wcześniej współtworzących Something Like Elvis. Zespół wcześniej znany też jako Contemporary Noise Quintet, aktualnie związany z niemiecką firmą wydawniczą Denovali Records.
Muzykę zespołu można określić jako energetyczny jazz, z elementami muzyki filmowej, jednak różnorodność dźwięków nie pozwala jednoznacznie zaszufladkować wypracowanego przez muzyków stylu.
Jesienią 2006 ukazała się debiutancka płyta zespołu „Pig Inside The Gentleman”, która zebrała bardzo pozytywne recenzje i została jedną z płyt roku w plebiscycie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Kolejne płyty to "Theatre Play Music" – zapis ilustracyjnej muzyki do przedstawienia teatralnego, "Unaffected Thought Flow" – pierwszy album nagrany jako sekstet oraz najnowsza płyta pod tytułem "Ghostwriter’s Joke". Płyty CNS są wydawane także w Japonii przez Zankyo Rec. oraz w Niemczech przez Denovali Rec. i nie inaczej jest z najnowszą płytą, która pojawiła się także w wersji winylowej.
"Ghostwriter’s Joke" – najnowszy album przynosi kompozycje, które stanowią dźwiękowe opowieści, historie czy też komentarze do życia konkretnych osób, czasem znanych, istniejących w masowej świadomości, a czasem nie znanych nikomu. Są to utwory napisane na zamówienie tych osób, większość z nich pragnęła zachować anonimowość. Niektóre z nich zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach i słuch o nich zaginął. Do dzisiaj nie wiadomo co się z nimi dzieje, nikt ich już więcej nie widział…ale została muzyka.
Skład: Kuba Kapsa – piano, Wojtek Jachna – trąbka, Tomek Glazik – saksofon tenorowy, barytonowy, Kamil Pater – gitara, Antoni Olszewski – kontrabas, Bartek Kapsa – perkusja.