Ostatni przed wakacjami spacer w ramach „Planu dla Dzielnic”

Data dodania: 20 czerwiec 2023
Ostatni przed wakacjami spacer w ramach „Planu dla Dzielnic”

Miasto zaprasza mieszkańców i mieszkanki dzielnicy Za Cukrownią na spacer „Plan dla Dzielnic”. To ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach miejskiego projektu.

Tym razem odwiedzimy w terenie najważniejsze miejsca dla mieszkańców i mieszkanek dzielnicy Za Cukrownią. Wspólnie omówimy wyzwania i potrzeby tej części miasta oraz zastanowimy się, które z nich są najpilniejsze. Część wskazywanych podczas rozmów tematów realizujemy w ramach rezerwy „Planu dla Dzielnic”. Zapraszam na ostatni przed wakacjami spacer dzielnicowy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spacer w dzielnicy Za Cukrownią rozpocznie się 27 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 przy Dworcu Metropolitalnym (ul. Dworcowa 3). Trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy poprowadzi do elektrowni wodnej przy ul. Wapiennej 12, a następnie do skrzyżowania ul. Przeskok z ul. Ciepłą. Zakończenie spotkania planowane jest ok. godz. 19.30 na ul. Dzierżawnej 20A. Spotkania mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Mieszkańcy mogą dołączyć do spaceru na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapie.

Przypominamy także o warsztatach dla dzielnicy Czuby Północne, które odbędą się jutro (środa, 21 czerwca) o godz. 17.00 w Siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy przy ul. Kaczeńcowej 14. Podczas spotkania uczestnicy podsumują cykl spotkań otwartych i spacerów oraz opracują wnioski, które posłużą do przygotowania ostatecznego dokumentu – „Planu dla Dzielnicy Czuby Północne”.

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godziny 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

designed by net-line.pl