Ostatnia szansa na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka Bezpłatne badania PoZdro! w Lublinie

Data dodania: 09 marzec 2017

W Lublinie trwa ostatnia już edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! Fundacji Medicover. Dla wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych, którzy nie zdążyli sprawdzić swojego stanu zdrowia, Fundacja Medicover przygotowała dodatkowy termin badań przesiewowych. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zgoda opiekuna dziecka.

Badania przesiewowe odbędą się w Centrum Medicover w Lublinie, przy ul. Konrada Wallenroda 4C.

•             15 marca 2017, środa, w godz. 16.00 – 19.00

Badania są bezpłatne, nieinwazyjne, trwają około 20 minut i obejmują: badania wzroku, pomiar ciśnienia, sprawności krążeniowo-oddechowej, postawy, masy oraz składu ciała. Może w nich wziąć udział każdy uczeń lubelskiego gimnazjum, uczęszczający w roku szkolnym 2016/2017 do pierwszej klasy gimnazjum, który nie miał szansy na wzięcie udziału w przesiewie na terenie swojej szkoły. Jest to ostatni termin badań w Lublinie i ostatnia szansa na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka w ramach Programu PoZdro!
Jedynym wymogiem jest podpisanie zgody przez opiekuna.

  – Uczestnictwo w Programie PoZdro! przyniosło mojej córce i naszej rodzinie same korzyści.
Przede wszystkim uświadomiło nam, jak ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia są: odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna. Pokazało też, że zmiany w stylu życia są możliwe, ale trzeba je wprowadzać małymi krokami i konsekwentnie. Na każdym etapie Programu mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony fachowców. Były to konkretne porady, wyjaśnienia rodzących się wątpliwości, pomoc przy pojawiających się trudnościach. Eksperci monitorowali postępy córki, co dawało pewność, że zmiany zmierzają w dobrym kierunku i mają sens –
podkreśla Anna Lipska, mama Katarzyny Lipskiej, gimnazjalistki, która ukończyła z sukcesem Program PoZdro! w Lublinie.

– Kasia złapała bakcyla sportu dzięki uczestnictwu w Programie. Teraz już wiemy, czym jest „świadome odżywianie” – podczas zakupów zawsze sprawdzamy, co wchodzi w skład danego produktu. Zwracamy uwagę czy np. serek lub jogurt nie zawiera w swym składzie niezdrowych dodatków, np.: syropu glukozowo-fruktozowego, skrobi modyfikowanej, gumy guar, mączki chleba świętojańskiego, czy też substancji konserwujących. Upewniamy się, że ciemne pieczywo jest przygotowane z mąki razowej, a nie tylko barwione i zawierające masę niepotrzebnych substancji. Staramy się też kupować jak najprostsze i najmniej przetworzone produkty. Podczas posiłków przygotowywanych w domu, Kasia teraz też często pyta, czy przygotowałam je w zdrowy sposób, to znaczy: czy gotowałam, piekłam, czy jednak smażyłam? To ona motywuje mnie do tego, by zdrowo gotować dla całej rodziny – dodaje Pani Anna.

Do tej pory w ramach Programu PoZdro! przebadanych zostało ponad 18 700 uczniów w miastach objętych inicjatywą. W grupie ryzyka chorób cywilizacyjnych znalazło się ponad 2700 nastolatków. Ponad 146 uczestników opieki indywidualnej zakończyło już dwuletni cykl spotkań ze specjalistami i zmieniło styl życia na zdrowszy.

Na badania obowiązują zapisy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Koordynatorem Lokalnym Programu PoZdro! w Lublinie pod adresem mailowym: agnieszka.skowronska@medicover.pl lub telefonicznie: 500 900 777 (od wt. do pt. w godz. 12.00 – 20.00 oraz w sob. w godz. 10.00 – 14.00).

designed by net-line.pl